قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تشریح شرایط استفاده از طرح آب رایگان در استان همدان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تشریح شرایط استفاده از طرح آب رایگان در استان همدان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تشریح شرایط استفاده از طرح آب رایگان در استان همدان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سید هادی حسینی بیدار اظهار کرد: مصرف آب به ازا هر خانواده ماهیانه ۱۵ متر مکعب می‌باشد مشترکین بر اساس میزان مصرف به چهار دسته‌ی کم مصرف، خوش مصرف، پرمصرف و بد مصرف دسته بندی شده‌اند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان افزود: در همین راستا و بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت نیرو، مشترکین کم مصرف با سطح مصرف ماهیانه زیر ۵ متر مکعب در ماه مشمول مزایای آب رایگان می‌شوند.

وی گفت با توجه به اینکه مشترکینی که سطح آب مصرفی شأن در طول ماه بین ۱۵ تا ۳۰ متر مکعب باشد به عنوان مشترکین پر مصرف تلقی شده و مشمول تعرفه مازاد بر الگو می‌شوند، توصیه ما به این دسته از مشترکین رعایت الگوی مصرف است

حسینی اضافه کرد: مشترکین خوش مصرف با مصرف ۵ تا ۱۵ متر مکعب در ماه، مشمول تعرفه عادی می‌باشند که چنانچه این دسته از مشترکین نیز بتوانند سطح آب مصرفی خود را تا ۵ متر مکعب در ماه کاهش دهند از مزایای آب رایگان بهره مند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان توضیحاتی برای مشترکین بد مصرف داد و گفت: از آنجا که این دسته از مشترکین مطابق دستورالعمل ابلاغی بیش از ۳۰ متر مکعب در ماه آب مصرف می‌کنند لذا در گروه مشترکین بد مصرف قرار می‌گیرند که این مشترکین مشمول جریمه‌های افزایشی شده و تاکید ما بر کاهش شدید مصرف آنها است.

حسینی در ادامه اشاره کرد: بر اساس تحلیل انجام شده از مصارف مشترکین خانگی استان در ۹ ماه گذشته، ۵۶ هزار و ۸۴۵ مشترک شهری، معادل ۱۵.۸ درصد و ۱۹ هزار و ۹۸۴ مشترک روستایی معادل ۱۵.۴ درصد، در شمار مشترکین کم مصرف قرار داشته‌اند که این دسته به ترتیب ۱.۳ و ۱.۷ درصد از میزان آب مصرفی در بخش خانگی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: همچنین ۱۳۱ هزار و ۱۱۸ مشترک شهری ما، معادل ۳۶.۴ درصد از کل مشترکین و ۳۰ هزار و ۲۱۴ مشترک روستایی، معادل ۲۳.۳ درصد از کل مشترکین ما در شمار مشترکین خوش مصرف بوده‌اند.

و بر اساس تحلیل‌های انجام شده از مصرف ۹ ماه گذشته متأسفانه بخشی از مشترکین ما را مشترکین پرمصرف و بد مصرف تشکیل می‌دهند. ۱۴۰ هزار و ۱۳۹ مشترک شهری، معادل ۳۸.۹ درصد و ۵۸ هزار و ۳۷۹ مشترک روستایی، معادل ۴۵ درصد را مشترکین پر مصرف تشکیل می‌دهند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گفت: این طرح با هدف مدیریت مصرف و بازدارندگی مصارف غیر ضرور اجرایی شده است. در حقیقت با اجرای این مصوبه، هیأت وزیران این اجازه به شرکت‌های آب و فاضلاب را داده‌اند که مشترکین کم مصرف تشویق و پر مصرف‌ها جریمه شوند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتشریح شرایط استفاده از طرح آب رایگان در استان همدان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.