قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تشدید نظارت بر عملکرد نانوایی های شهرستان شیراز - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تشدید نظارت بر عملکرد نانوایی های شهرستان شیراز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تشدید نظارت بر عملکرد نانوایی های شهرستان شیراز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمد رضا امیری در نشست شورای آرد و نان شهرستان، بر تشدید نظارت تیم‌های بازرسی مشترک بر نحوه توزیع آرد و کیفیت تولید و عرضه نان در سطح شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد: بهبود کمی و کیفی پخت نان مورد انتظار مردم است و با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، تشدید بازرسی و نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کیفیت نان تولیدی یک ضرورت به شمار می‌رود.

رئیس شورای آرد و نان شهرستان شیراز بر مشارکت بیش از پیش سازمان‌های صمت، تعزیرات حکومتی، اداره کل غله، اتحادیه نانوایان و شبکه بهداشت شهرستان شیراز در راستای تشدید نظارت بر کیفیت تولید نان در شهرستان تاکید و اداره کل غله را مکلف دانست بر اساس آخرین سرشماری و ضریب افزایش سالیانه سرانه جمعیتی اعلامی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، سهمیه آرد نانوایی‌های مناطق و محلات شهرستان و بخش‌های مرکزی و ارژن را مورد بازنگری قرار داده و توزیع سهمیه آرد، متناسب با سرانه جمعیتی مناطق و محلات شهر و روستا انجام پذیرد.

فرماندار شیراز با استناد به گزارش اداره کل غله مبنی بر میزان سهمیه آرد شهرستان و آمار نانوایی‌های غیر فعال به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بر رفع نواقص بهداشتی و بازگشت مجدد واحدهای غیر فعال به چرخه تولید در اسرع وقت در راستای رفاه حال شهروندان تاکید کرد.

وی همچنین بر قطع سهمیه آرد در مواقع تعطیلی نانوایان (موقت و دائم) تاکید و رسیدگی به تخلف نانوایانی که با وجود تعطیلی اقدام به دریافت سهمیه آرد نموده‌اند را در اولویت تیم‌های بازرسی و دستگاه‌های نظارت برشمرد.

امیری در ادامه یادآور شد: اداره کل غله، ساز و کار تعریف شده در سامانه خرید آرد در خصوص عدم امکان تخصیص سهمیه آرد به نانوایی‌هایی که پروانه کسب آنان باطل شده است را پیگیری و اجرا کند.

فرماندار شیراز تصریح کرد: ساز و کار بازرسی از نانوایی‌ها توسط دستگاه‌های نظارت بایستی به گونه‌ای تعریف شود که بازدیدها در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر و پرتعدادتر انجام و رسیدگی به گزارشات تخلف و برخورد قاطع با متخلفان در اولویت قرار گیرد.

فرماندار شیراز تاکید کرد: نصب تابلو اطلاعات ضروری از قبیل ساعات کار و تعطیلی نانوایی‌ها، قیمت و وزن نان و شماره تماس رسیدگی به شکایات مردمی، در ورودی نانوایی‌ها و در معرض دید مشتریان یک ضرورت به شمار می‌رود و سازمان صمت، مسئولیت نظارت مستمر و برخورد قانونی با متخلفان را برعهده دارد.

وی در پایان یادآور شد: در مسیر تهیه و توزیع نان به عنوان کالای اساسی و ضروری مردم، هیچ‌گونه کوتاهی قابل قبول نبوده و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتشدید نظارت بر عملکرد نانوایی های شهرستان شیراز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.