قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تحصیل جوانان در دانشگاه‌ها باید منجر به تحول جامعه شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تحصیل جوانان در دانشگاه‌ها باید منجر به تحول جامعه شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تحصیل جوانان در دانشگاه‌ها باید منجر به تحول جامعه شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سورنا ستاری بعداز ظهر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در تبریز گفت: توسعه تنها مربوط به بخش سخت افزاری و نرم افزاری نبوده بلکه باید شاهد ایجاد فرهنگ لازم برای توسعه باشیم. اینکه همه بخواهند، اتفاق خوبی در حوزه دانش بنیان بیفتد، مهم است.

وی ادامه داد: فرهنگ عمومی جامعه باید به سمتی سوق یابد که به جوانی که صاحب ایده بوده و علاقه مند به کارآفرینی است، ارزش داده شده و تک به تک نیروهای انسانی و ادارات و غیره به حمایت از او مبادرت داشته باشند.

ستاری با بیان اینکه تمامی مشکلات با دانش حل می‌شود و باید یک فرهنگ عمومی در جامعه رسوخ کند، گفت: دانشگاه باید خود را مسئول تحول دانسته و بخواهد جامعه را تغییر دهد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: وظیفه دانشگاه‌ها، حل مسائل جامعه و مردم است. جوانان درس می‌خوانند که در جامعه تحول ایجاد کنند نه اینکه به دنبال استخدام در ادارات باشند.

وی با بیان اینکه استان در زیرساخت‌ها نیازمند سرمایه‌های سنگین است، گفت: پارک علم و فناوری استان، نطفه‌ای برای این نوع توسعه است.

ستاری ادامه داد: برخی شرکت‌های دانش بنیان امکانات زیادی هم نداشته اما ارزش بالایی از لحاظ علمی و فکری دارند.

وی با بیان اینکه باید هر گونه زایش علمی و فکری از داخل جامعه باشد، گفت: دولت باید زیرساخت‌ها را توسعه دهد اما توسعه اقتصاد دانش بنیان نیاز به فرهنگ خاصی دارد که باید شاهد ایجاد این فرهنگ در جامعه باشیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتحصیل جوانان در دانشگاه‌ها باید منجر به تحول جامعه شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.