قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
انجام آزمایشات ویروس شناسی در آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تجهیز آزمایشگاه‌های کرونا در اهواز به دستگاه‌های استخراج اتوماتیک – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


سید محمد علوی در گفت‌وگو با اقطاع نیوز، در خصوص توزیع کیت و ملزومات نمونه‌گیری کووید – ۱۹، اظهار کرد: وزارت بهداشت بزودی دستگاه استخراج RNA اتوماتیک را در اختیار آزمایشگاه‌های بهداشت قرار می‌دهد و این امر قدمی بسیار مؤثر به منظور تسریع در انجام و پاسخگویی آزمایش‌های کووید – ۱۹ به شمار می‌رود.

وی افزود: فاصله‌گذاری اجتماعی، خارج نشدن از منزل، ممنوعیت تجمعات، تعطیلی مشاغل، استفاده از ماسک و رعایت بهداشت شخصی، رصد افراد در معرض تماس نزدیک، غربالگری شفاهی، غربالگری آزمایشگاهی، قرنطینه خانگی یا در نقاهتگاه‌ها و درمان به‌موقع و پی گیری درمان از استراتژی‌های وزارت بهداشت است.

علوی در ادامه گفت: استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی یکی از مؤثرترین راه‌های پیشگیری از انتقال بیماری است که سازمان بهداشت جهانی توصیه‌های کرده است.

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان در ادامه گفت: تاکنون تعداد ۲۲ مرکز ۱۶ ساعته و تعداد ۱۹ مرکز ۲۴ ساعته در سطح شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز تجهیز و راه‌اندازی شده‌اند که به صورت تمام‌وقت یا ۱۶ ساعت در طول روز حتی در ایام تعطیل آماده ارائه خدمت به هم استانی‌های ما هستند.

وی در ادامه عنوان کرد: بخش اعظمی از مراجعه‌کنندگان به این مراکز علائم خفیفی دارند و به ارجاع به جایی نیاز ندارند و درمان عموماً علامتی است و با استراحت و تغذیه مناسب کفایت دارد و بنا به تشخیص پزشک برای بعضی از افراد دارو درمانی به مدت ۵ روز شروع می‌شود و به مدت دو هفته در سطح شهر توسط مراقبان سلامت و در روستاها توسط بهورزان مراقبت و پی گیری می‌شوند تا زمانی که بهبود یابند.

وی افزود: تعداد اندکی از افرادی که امکان مراقبت در منزل یا فضای مناسبی در منزل ندارند به نقاهتگاه‌ها ارجاع داده شدند اما بخش دیگری که حدود ۹۵۴ نفر بودند و علائم شدیدتری از بیماری را داشتند به بیمارستان‌های منتخب برای ادامه درمان ارجاع شدند که البته در بیمارستان‌ها دوباره بررسی شده (تریاژ) و در صورتی که نیاز به بستری نداشتند دارو درمانی سرپایی شروع و پی گیری درمان توسط مراقبان سلامت و بهورزان صورت می‌گیرد و مابقی افراد بستری می‌شوند.

دکتر علوی گفت: افراد بستری در صورت بهبود کامل ترخیص و در صورت بهبودی نسبی به نقاهتگاه‌ها منتقل می‌شوند و این چرخه به این صورت ادامه دارد و اگر علائم بیماری فردی در نقاهتگاه تشدید یابد به بیمارستان و در صورت بهبودی کامل پس از دریافت آموزش‌های لازم به منزل می‌رود و کنترل پیگیری‌های بعدی توسط پرسنل بهداشت صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: کاری که در ایران انجام می‌شود در دنیا منحصربه‌فرد بوده و یکی از کارهای بسیار ارزشمندی است که به همت همه بخش سلامت در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان صورت می‌گیرد.


تجهیز آزمایشگاه‌های کرونا در اهواز به دستگاه‌های استخراج اتوماتیک – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۵:۵۶:۰۳

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.