قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

تجارت ۱۹ میلیارد دلاری ایران با چین در سال ۹۹


تجارت ۱۹ میلیارد دلاری ایران با چین در سال ۹۹

سخنگوی گمرک از تجارت ۱۹ میلیارد دلاری ایران با چین در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** کاهش تجارت ایران و چین نسبت به سال ۹۸ 

 

به گزارش اقطاع نیوز، سید روح اله لطیفی با بیان اینکه‌چین، اولین شریک تجاری کشورمان در سال ۹۹ بود که ۳۰ میلیون و ۱۲۸هزار تن کالا به ارزش ۱۸میلیارد و ۷۱۵میلیون دلار با آن تبادل کالای غیرنفتی داشتیم، اظهار داشت:

صادرات کشورمان به‌چین در سال ۹۹، ۲۶ میلیون و ۵۸۵ هزار تن به ارزش هشت میلیارد و ۹۵۴ میلیون دلار بوده است که از لحاظ وزنی ۲۳.۶ درصد و از لحاظ ارزش ۲۶ درصد کل صادرات کشورمان در این سال به این کشور بوده است.

در سال ۹۹، سه میلیون و ۵۴۳ هزارتن کالا به ارزش ۹ میلیارد و ۷۶۱ میلیون دلار از کشورچین کالا به کشورمان وارد شده است که این میزان از لحاظ وزنی ۱۰.۶ درصد و از لحاظ ارزش ۲۵.۳ درصد کل واردات کشور در این سال را به خود اختصاص داده است.

 

سخنگوی گمرک در ادامه، تصریح کرد:

اگرچه در سال پیش‌چین هم در حوزه واردات و هم در صادرات شریک اول کشورمان بود، اما نسبت به سال ۹۸ در هر دو حوزه شاهد کاهش تجارت با این کشور بودیم.

در سال ۹۸ سهم کل تجارتمان با چین ۳۷ میلیون و ۸۱۱ هزارتن به ارزش ۲۰ میلیارد و ۸۲۹ میلیون دلار بود اما در سال ۹۹ با کاهش هفت میلیون و ۶۸۳ هزار تنی، دو میلیارد و ۱۱۴ میلیون دلار کمتر با این کشور تبادل کالا داشتیم که که این کاهش در صادرات، هفت میلیون و ۲۷۵ هزارتن به ارزش  ۶۰۷ میلیون دلار بوده است و در خرید کالا از این کشور نیز، در این سال  ۴۰۸ هزارتن کالا نسبت به سال ۹۸ کمتر از چین وارد شده ، و یک میلیارد و ۵۰۷میلیون دلار کمتر واردات کالا داشته‌ایم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بورس سبزپوش به کار خود پایان داد

سند همکاری جامع ۲۵ ساله ایران و چین به امضا می‌رسد

هنر تحریم‌ها و بحران ۲۴ ساله مرغ در ایران

 

 

*** کالاهای صادراتی ایران به چین

 

وی در خصوص عمده کالاهای صادراتی ایران به چین در سال ۹۹، گفت:

پسته، انواع خشکبار و ادویه، مواد اولیه معدنی و صنعتی، مصالح ساختمانی، متانول، پلی اتیلن، فرش، ظروف شیشه‌ای، شمش آهن، محصولات آهنی،خرما، انگور و میوه جات عمده کالاهای صادراتی ایران به چین در کنار مشتقات نفتی بوده است.

 

*** کالاهای وارداتی از چین

 

به گزارش اقطاع نیوز، سخنگوی گمرک در پایان درباره کالاهای وارداتی از چین، اظهار کرد:

ماشین الات و مواد اولیه صنعتی، تجهیزات پزشکی، حبوبات، مخمرها، کاغذ، چوب و تخته، پارچه و نخ، قطعات خودرو، انواع مفتول ها، لوازم ورزشی، دستگاه های داده پردازی، عینک و انواع مخمرها و بذر عمده کالاهای چینی بودند که در سال ۹۹به کشورمان وارد شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع

اقطاع نیوزتجارت ۱۹ میلیارد دلاری ایران با چین در سال ۹۹نمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.