چهارشنبه , ۲۴ آذر ۱۴۰۰
قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

تبلیغ دین رسالت حساس طلاب است/ نیت را در تبلیغ باید پاک نگه داریم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تبلیغ دین رسالت حساس طلاب است/ نیت را در تبلیغ باید پاک نگه داریم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

به گزارش اقطاع نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری صبح سه شنبه در جمع اولیای طلاب مدرسه علمیه امام صادق (ع) بجنورد، اظهار کرد: خادمی و سربازی امام عصر (عج) افتخار ذی‌قیمتی است که نصیب فرزندان شما شده است.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: زمانی فردی خادم و سرباز کفر و استکبار است که چنین سربازی و خدمتی منحوس بوده و عذاب و ننگ دنیا و رسوایی آخرت را در پی دارد؛ اما زمانی فرد سرباز دین و خداوند و امام زمان (عج) است که این سربازی توفیق ذی‌قیمتی محسوب می‌شود.

وی افزود: اکنون در نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیاری سرباز نظام و حکومت اسلامی می‌شوند و از خاک و دین و ناموس و کشور دفاع می‌کنند و برخی کارمند و خادم نظام و مردم هستند؛ در هر سمت و جایگاهی قرار دارند که اگر نیت آن‌ها خیر باشد و در پی رفع نیازهای مردم و جامعه اسلامی باشند مانند مجاهدان در راه خداوند هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: اما کسی که قصد دارد خادم دین و ادامه‌دهنده مسیر پیامبران و ائمه (ع) باشد و در مسیر تبلیغ و تبیین دین گام بردارد رسالت ویژه و حساسی بر عهده می‌گیرد.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: ما در دوران غیبت از نعمت مشاهده امام عصر (عج) و دریافت مستقیم پاسخ سوالات و شبهات خود محروم هستیم؛ اما حق‌تعالی برای این دوران تکلیف ما را مشخص کرده و طبق آیات قرآن کریم عده‌ای باید به سوی فراگیری دین و معارف و احکام سوق یابند.

وی خطاب به والدین طلاب اظهار کرد: شما والدین، طلبه فعلی را تا این مرحله تربیت کرده و به حوزه فرستاده‌اید تا درس دین بیاموزد و سپس در جامعه تبلیغ و تبیین کند؛ مسیری که قدم نهادن در این آن پول ندارد بلکه در برخی موارد توهین و فحاشی هم دارد؛ اما شما با خدا معامله کرده‌اید که فرزند خود را برای سربازی دین و امام زمان (عج) به حوزه علمیه فرستاده‌اید و یقین بدانید خداوند نیز اجر و ثواب ویژه‌ای به شما عطا می‌کند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتبلیغ دین رسالت حساس طلاب است/ نیت را در تبلیغ باید پاک نگه داریم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.