قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

تاکید بانوی نخست کشور بر دفاع از حقوق زنان افغان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


تاکید بانوی نخست کشور بر دفاع از حقوق زنان افغان

رولا غنی - تاکید بانوی نخست کشور بر دفاع از حقوق زنان افغان

اقطاع نیوز: بانوی نخست کشور در خصوص انسجام خواست های زنان در پروسه صلح گفت که امروز زنان افغان صدای خود شان را دارند و هیچ کسی بالای حقوق آنان معامله نمی تواند…

به نقل از ارگ، رییس جمهور محمد اشرف غنی با اعضای شبکه زنان افغان در رابطه به فصل نو بعد از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، پروسه صلح و رسیدگی به خواست ها و حقوق زنان، صحبت نمود.

ابتدا بانوی نخست کشور در خصوص انسجام خواست های زنان در پروسه صلح معلومات داد و گفت که امروز زنان افغان صدای خود شان را دارند و هیچ کسی بالای حقوق آنان معامله نمی تواند.

اعضای شبکه زنان افغان در خصوص اشتراک زنان در تصمیم ها در پروسه صلح، حفاظت از جمهوریت، از میان برداشتن خلاء معلوماتی و تداوم کار پروژه های بزرگ ملی تاکید کردند.

رییس جمهور غنی پس از استماع خواست ها و پیشنهادات آنان، گفت که قانون اساسی افغانستان برای من اجازه نمی دهد که بالای حقوق زنان معامله کنم و اشتراک زنان در پروسه صلح یقینی گردیده، پروسه صلح از ابهامات بیرون شده است و هر تصمیم بر اساس اراده افغانها گرفته می شود.

رییس جمهور کشور خاطرنشان کرد که خروج نیروهای بین المللی، حاکمیت ملی افغانستان را قوی می سازد. روایت منطقه درحال تغییر است و فصل جدید با همکاران بین المللی آغاز می گردد و فرصت خوب برای صلح نسبت به هرزمان دیگر فراهم شده است.

رییس جمهور با اشاره به آغاز مذاکرات جدی با پاکستان در چند هفته آینده، گفت که پاکستان دیگر فرصت باجگیری از امریکا برسر حضور نیروهای بین المللی در افغانستان ندارد. با افغانستان دوستی و یا دشمنی را انتخاب نماید.

رییس جمهور گفت که تصمیم اصلی در خصوص صلح در داخل افغانستان گرفته می شود و این تصمیم نهایی را ملت افغانستان می گیرد. از این پس جانب اصلی حکومت افغانستان است و در هیچ نشستی در رابطه به صلح به عنوان مهمان نه، بلکه به حیث مالک اصلی اشتراک می کنیم.

 آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزتاکید بانوی نخست کشور بر دفاع از حقوق زنان افغاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.