قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

تاکنون ۱۹۹۵ دوز واکسن وارد کشور شده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تاکنون ۱۹۹۵ دوز واکسن وارد کشور شده است

اقطاع نیوز – گروه جامعه: مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت که تاکنون ۵۲۰ هزار دوز اسپوتنیک‌وی، ۶۵۰ هزار دوز واکسن چینی، ۷۰۰ هزار دوز واکسن آسترازنکا و ۱۲۵ هزار دوز واکسن بهارات هند وارد کشور شده است و حدود ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

وی همچنین با تاکید بر این‌که در حال حاضر واکسیناسیون کرونا فقط از طریق مراکز بهداشت و درمانی و به صورت رایگان است، گفت: «اگر کسی گفت که واکسن کرونا می‌فروشم، مردم مطمئن باشند که واکسنش تقلبی است. مگر اینکه ما خودمان رسما اعلام کنیم که فلان جا واکسن را عرضه می‌کند».

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از اقطاع نیوز سراسری، سیدحیدر محمدی درباره‌ی وضعیت واردات واکسن کرونا در کشور، بیان کرد: «تاکنون ۵۲۰ هزار دوز اسپوتنیک‌وی وارد کشور شده، ۶۵۰ هزار دوز واکسن چینی، ۷۰۰ هزار دوز واکسن آسترازنکا و ۱۲۵ هزار دوز واکسن بهارات هند وارد کشور شده است که تاکنون حدود ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است».

وی افزود: «به طور کلی کووکس قرار بود ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن به ما بدهد، اما فعلا فقط ۷۰۰ هزار دوز به ما داده‌اند یا مثلا بهارات هند قرار بود طبق قرارداد به ما ۲.۵ میلیون دوز واکسن دهند، اما فقط ۱۲۵ هزار دوز دادند. در عین حال روسیه برای واکسن اسپوتنیک از قرارداد ۱۰ میلیونی، دو میلیون دوزش را نهایی کرد که از آن هم فعلا ۵۲۰ هزار دوز به ما داده‌اند».

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو تاکید کرد: «در حال حاضر واکسیناسیون کرونا فقط از طریق مراکز بهداشت و درمانی و به صورت رایگان است. بنابراین اگر کسی گفت که واکسن کرونا می‌فروشم، مردم مطمئن باشند که واکسنش تقلبی است. مگر اینکه ما خودمان رسما اعلام کنیم که فلان جا واکسن را عرضه می‌کند».

محمدی درباره‌ی واردات واکسن از سوی بخش خصوصی و با ارز نیمایی که چندی پیش از سوی رئیس‌جمهور مطرح شده بود نیز گفت: «ما از تیر ماه سال گذشته این اطلاع‌رسانی را کرده بودیم که بخش خصوصی اگر می‌تواند در زمینه‌ی واردات واکسن کرونا وارد شود، اما خیلی مورد استقبال قرار نگرفت و برخی هم که اعلام آمادگی کردند، موفق به واردات واکسن نشدند. در حال حاضر اما بسیاری از شرکت‌ها برای واردات واکسن اعلام آمادگی کردند».

وی گفت: «در واردات واکسن از سوی بخش خصوصی تنها چیزی که برایمان مهم است، این است که شرکت واردکننده، از طرف خارجی که کمپانی تولید کننده‌ی واکسن  است، یک برگه‌ی نمایندگی داشته باشد که به تایید اتاق بازرگانی آن کشور و سفارت ما در آن کشور برسد. یعنی کسی که داوطلب واردات واکسن کرونا به ایران است، اولا باید یک شرکت دارویی مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد و دوما از طرف خارجی که تولیدکننده‌ی واکسن است، یک نامه‌ی نمایندگی برای ما بیاورد که اتاق بازرگانی کشور مبداء و سفارت ما در آن کشور، آن را تایید کند».

محمدی ادامه داد: «بنابراین شرکت یا به طور مستقیم با شرکت تولیدکننده‌ی واکسن، قرارداد می‌بندد و کمپانی یک نامه به شرکت می‌دهد و می‌گوید شما نماینده‌ی کمپانی هستید یا یک معرفی‌نامه می‌دهد و می‌گوید شما می‌توانید از ما واکسن بخرید. شرکت آن نامه را باید به تایید سفارت ایران در آن کشور رسانده و برای سازمان غذا و دارو بیاورد».

وی افزود: «حالت دیگر این است که یکسری شرکت‌های بازرگانی بین‌المللی داریم که اصطلاحا عمده‌فروش بین‌المللی هستند که اعلام می‌کنند واکسن معتبر مورد تایید ما دارند. در این حالت شرکت، نامه‌ی نمایندگی یا معرفی‌نامه‌ی کمپانی را از عمده‌فروش بین‌المللی می‌گیرد و به تایید سفارت می‌رساند و یک نامه هم از واسطه گرفته و برای سازمان غذا و دارو می‌آورد. شرکت‌های خصوصی از این دو راه می‌توانند برای واردات واکسن کرونا از سازمان غذا و دارو مجوز دریافت کنند».

وی گفت: «تاکنون سه شرکت از بخش خصوصی مجوز واردات واکسن کرونا را از سازمان غذا و دارو دریافت کردند و قرار شده واکسن را وارد کنند». /پتاکنون ۱۹۹۵ دوز واکسن وارد کشور شده استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.