قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تامین و توزیع کودهای ترکیبی آلی و فسفاته در دستور کار قرار گرفت

تامین و توزیع کودهای ترکیبی آلی و فسفاته در دستور کار قرار گرفت


تامین و توزیع کودهای ترکیبی آلی و فسفاته در دستور کار قرار گرفت

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از در دستور کار قرار گرفتن تامین و توزیع کودهای ترکیبی آلی و فسفاته  برای نخستین بار خبر داد.

 

*** مناسب‌ترین فرمول کودی ترکیبی

 

به گزارش اقطاع نیوز، حمید رسولی با اشاره به اینکه اکنون با همکاری موسسه تحقیقات خاک و آب کشور در حال شناسایی مناسب‌ترین فرمول کودی ترکیبی فسفاته و آلی هستیم اظهار کرد:

پس از نتیجه‌گیری مذاکرات لازم را با تولید کنندگان داخلی این نوع کود انجام داده و برای انجام این امر مناقصات لازم را هم برگزار خواهیم کرد.

 

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی در پایان خاطر نشان کرد:

در هفته اخیر این تلاش به نتیجه نزدیک شده و امیدواریم ظرف مدت کوتاهی فرمول کودی مذکور در سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار گیرد.

همچنین خودکفایی پایدار در کودهای فسفاته با ایجاد کارخانه های تولید کودهای فسفات با سرمایه‌گذاری داخلی و در سایه تعامل شرکت ملی صنایع مس ایران محقق می‌شود.

 

*** کمبود واردات کودهای فسفاته

 

به گزارش اقطاع نیوز، مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی چندی پیش در مراسم امضای تفاهم‌نامه تولید کودهای فسفاته با بیان اینکه واردات کودهای فسفاته در سال‌های گذشته ناشی از کمبود مواد اولیه و ظرفیت پایین سخت افزاری کشور در تولید کودهای فسفاته  بویژه سوپرفسفات تریپل و دی آمونیوم فسفات بود،اظهار داشت:

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بعنوان مجری طرح خودکفایی کشور در تولید کودهای کشاورزی  و در جهت سیاست‌های خودکفایی و حمایت از تولیدات داخلی، در این پروژه بزرگ وظیفه تامین مواد اولیه، خاک فسفات و همچنین فروش تضمینی کودهای فسفاته تولیدی  توسط شرکت ملی صنایع مس را بعهده گرفته است.

طبق برنامه و توافق بعمل آمده ابتدا به تولید ssp و متعاقب آن به ترتیب تولید TSP و DAP اقدام خواهد شد.

همچنین اجرای این طرح را نقطه عطفی در خودکفایی کشور در تولید کودهای فسفاته و حمایت از بخش کشاورزی برشمرد و شرکت مس ۲۵۰ میلیون یورو برای ایجاد کارخانه های تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته سرمایه‌گذاری میکند که تحویل خاک فسفات نیز توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در منطقه بندرعباس انجام خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع

اقطاع نیوز:تامین و توزیع کودهای ترکیبی آلی و فسفاته در دستور کار قرار گرفتنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.