قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
امسال کیفیت آرد و نان در استان مرکزی افزایش یافته است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تامین آرد مورد نیاز مردم کردستان/قیمت نان گران نمی‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تامین آرد مورد نیاز مردم کردستان/قیمت نان گران نمی‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، خالد جعفری شامگاه سه شنبه در جلسه کارگروه اصلاح نظام یارانه گندم، آرد و نان استان که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور فرمانداران و ادارات صمت شهرستان‌های کردستان برگزار شد، در خصوص ادعای کمبود آرد در خبازی‌های سقز و عدم تأمین نان مورد نیاز مردم، اظهار کرد: عده‌ای با گسترش مسائل غیرواقعی در خصوص آرد و نان به‌دنبال ایجاد جو روانی هستند و این‌گونه مسائل واقعیت ندارد.

وی با اشاره به تأمین نیازهای استان کردستان در این بخش، افزود: شاید در بعضی محلات جدید عدم ایجاد نانوایی، فشار روی برخی نانوایی‌ها را افزایش داده اما اگر خروج آرد از چرخه مصرف انسانی اتفاق افتاده، در حوزه آرد یارانه‌ای داخل استان و سهمیه نانوایی‌ها نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: سهمیه آرد استان کردستان بالاتر از میانگین کشوری است و مشکلی در تأمین آرد مورد نیاز مردم نداریم و همچنین هیچ گونه افزایش قیمت نان نیز نخواهیم داشت و طرح این مسائل تنها یک حاشیه غیرواقعی است.

جعفری با اشاره به افزایش مصرف نان در استان کردستان، یادآور شد: با توجه به افزایش قیمت برنج، مصرف نان افزایش یافته و ممکن است به دلیل افزایش قیمت نهاده‌های دامی، آرد از شبکه مصرف انسانی خارج شود.

وی با اشاره به تشدید نظارت‌ها از چند ماه قبل با تشکیل کمیته نظارت استانی و شهرستانی، بیان کرد: استانداری کردستان و فرمانداری‌ها به عنوان نماینده دولت، نظارت بر سایر دستگاه‌ها و مدیریت موضوع را بر عهده دارند و در این مقطع نیز لازم است نظارت‌ها و کنترل‌ها با جدیت بیشتری با مسئولیت سازمان صمت انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با تاکید بر اینکه نباید کیفیت آرد تولید استان به گونه‌ای باشد که خبازی‌ها تمایلی به خرید آن نداشته باشند، گفت: جا دارد نیاز استان به آرد نوع دوم (نیمه یارانه‌ای) از کارخانجات داخل کردستان تأمین شود، چون بر روی آردهای تولید استان نظارت و کنترل کافی وجود دارد.

جعفری اظهار کرد: وارد کردن آرد از دیگر استان‌های کشور به دلیل برخی مغایرت‌ها در میزان سبوس گیری و سایر افزودنی‌ها، باعث کاهش کیفیت نان می‌شود و به همین دلیل تشدید نظارت‌ها در این بخش لازم و ضروری است.

در جریان برگزاری این جلسه رئیس سازمان صمت کردستان گزارشی از آخرین وضعیت تولید آرد و نان در این استان را ارائه کرد و فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان نیز در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته در راستای تشدید نظارت‌ها بر بازار گزارش دادند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتامین آرد مورد نیاز مردم کردستان/قیمت نان گران نمی‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.