قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

تاثیر همراهی با ساعت زمین بر کاهش تغییرات آب و هوایی – – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تاثیر همراهی با ساعت زمین بر کاهش تغییرات آب و هوایی –

blank

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران، ژیلا مهدی‌آقایی با تاکید بر این‌که “ساعت زمین” ۱۴۰۰ در امروز (۷ فروردین مصادف با ۲۷ مارس) از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در سراسر جهان برگزار می‌شود، گفت: “ساعت زمین” یک رویداد جهانی طراحی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است که بر اساس آن، خانواده‌ها و صاحبان کسب و کار با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیر ضروری به مدت یک ساعت، اثرات تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف بهینه انرژی در جهان را یادآور می شوند.

وی تصریح کرد: هدف از رویداد ساعت زمین افزایش آگاهی در مورد مصرف انرژی و تاثیر آن بر محیط زیست است. در سال ۲۰۰۷، شعبه استرالیای صندوق جهانی طبیعت اولین تلاش زمین را برای افزایش آگاهی نسبت به محیط زیست در ۳۱ مارس ساعت ۱۹ و۳۰ دقیقه برگزار کرد. باتوجه به موفقیت چشمگیر این رویداد، صندوق جهانی طبیعت با ترتیب دادن اولین ساعت جهانی زمین در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۰۸  از ساعت ۸ تا ۲۱  آن را پیگیری کرد که تا امروز هرسال در آخرین شنبه ماه مارس برگزار می‌شود.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: ساعت زمین نه فقط یک تمرین کاهش کربن بلکه یک عمل نمادین در ایجاد آگاهی  و ترغیب حس مسئولیت‌پذیری محیط زیستی با هدف تشویق مردم، دولت‌ها و مشاغل برای شناسایی رد پای اکولوژیک شان است. با شرکت در رویداد ساعت زمین مردم متعهد می‌شوند که با تغییرات آب و هوایی مبارزه کنند و آینده بهتری برای زمین بسازند.

مهدی آقایی تصریح کرد: ساعت زمین به ما یادآوری می‌کند که اگرچه متوقف کردن پیشرفت تغییرات آب و هوایی یک مشکل جهانی است اما راه حل‌های محلی نیز دارد. اینکه حتی خاموش کردن چراغ هنگام ترک اتاق، کم کردن نور خانه یا حتی استفاده نکردن از ماشین تک سرنشین و بسیاری اقدامات کوچک محیط زیستی، چگونه می‌تواند تاثیری قابل توجه بر تغییرات آب و هوایی در منطقه شما بگذارد.

وی یادآور شد: ساعت زمین کمک می‌کند تا میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از اهمیت تصمیم‌گیری‌های آگاهانه در زندگی روزمره خود برای بهبود وضعیت محیط زیست مطلع شوند و این نشان می‌دهد که چگونه این میلیون‌ها نفر با تصمیم خود می‌توانند تغییرات مثبت عمده‌ای ایجاد کنند. این امر برای تشویق مردم برای آگاهی از اثرات تغییرات اقلیمی و تأثیر فاجعه‌بار آن در طولانی مدت روی زمین و زندگی ما است.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: همانطور که از سال گذشته همه گیری کووید ۱۹ به جهانیان نشان داد مشکلات محیط زیستی و بهداشتی فراتر از مرزهاست، اثرات تغییرات اقلیمی نیز معضلی جهانی است و فراتر از مرزهای قراردادی که نگاهی جهانی می‌طلبد تا به فاجعه ای فراتر از کرونا بدل نشود.

مهدی آقایی با تاکید بر اینکه ما سوخت‌های فسیلی سیاره خود را مصرف و محیط زیست را با آلودگی، گرم شدن کره زمین و تغییرات اقلیمی، ویران می‌کنیم، گفت: این واقعیت که اقدامات مثبت روزمره ما می‌توانند تغییراتی بزرگ ایجاد کنند، بسیار مهم و درعین حال آسان است. ۶۰ دقیقه همراهی آگاهانه ما می‌تواند تاثیرات مثبت ماندگاری را برای کاهش معضلات محیط زیستی رقم بزند به ویژه هنگامی که همه با هم اقدام می کنیم.

انتهای پیام/آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتاثیر همراهی با ساعت زمین بر کاهش تغییرات آب و هوایی –نمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.