قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بیم و امید شهروندان غزنی نسبت به نتیجه گفتگوهای صلح

بیم و امید شهروندان غزنی نسبت به نتیجه گفتگوهای صلح – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


بیم و امید شهروندان غزنی نسبت به نتیجه گفتگوهای صلح

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ غزنی: تعدادی از شهروندان غزنی نسبت به نتیجه گفتگوهای صلح امیدوار اند و تعدادی هم با بیم به آن نگاه می کنند.
 
حسن علی فیاض، یک شهروند غزنی در مورد گفتگوهای صلح به آوا گفت: “امیدواری بیش از هر زمان دیگر نسبت به برقراری صلح در کشور وجود دارد؛ زیرا هر دو جانب جنگ خسته به نظر می رسند و به این نتیجه رسیده اند که جنگ راه حل نیست”.
 
فیاض افزود که در ابتدا حتی آغاز گفتگوهای بین الافغانی به دلیل سخت گیری برخی از جوانب درگیر بعید به نظر می رسید، ولی حال که گفتگوها آغاز شده و آمریکا هم خواهان بیرون شدن از افغانستان است، امیدواری زیاد وجود دارد این گفتگوها نتیجه دهد و ما شاهد ختم جنگ در کشور باشیم.
 
علی صادقی، یک شهروند دیگر نسبت به نتیجه دادن گفتگوهای صلح بی باور بوده و به آوا گفت: “برقراری صلح و ثبات در افغانستان بعید به نظر می رسد، به دلیل این که اولا کلید جنگ و صلح افغانستان به دست خود افغان ها نیست و ثانیا هر دو جانب مذاکره شرط و شروط های زیاد دارند که برای هر دو پذیرش آن دشوار است”.
 
این شهروند ابراز داشت که اگر با این شاخه طالبان توافق صلح به امضا هم برسد، این بار ممکن است که شاخه های دیگر طالبان سر بلند کنند و بر ادامه جنگ تاکید نمایند و یا داعش و سایر گروهای دیگر تقویت شوند و جنگ و کشتار را در کشور ادامه دهند.
 
از سوی دیگر، امروز ده‌ها تن از شهروندان غزنی با تجمع در یکی از هتل‌های شهر غزنی نیز حمایت خود را از پروسه صلح و گفتگوهای بین الافغانی و همچنین اداره محلی اعلام داشتند و خواهان ختم جنگ در کشور شدند.
 
گفتنی است که از چند روز به این سو مقدمات گفتگوهای بین الافغانی در پایتخت قطر، میان نماینده های طالبان و دولت افغانستان آغاز شده و قرار است که در روزهای آینده گفتگوهای اساسی نیز آغاز شود.
 آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزبیم و امید شهروندان غزنی نسبت به نتیجه گفتگوهای صلحنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.