قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بیش از ۱۵ هزار مگاوات کسری تراز تولید انرژی در کشور وجود دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


بیش از ۱۵ هزار مگاوات کسری تراز تولید انرژی در کشور وجود دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

به گزارش اقطاع نیوز علی اکبر محرابیان ظهر پنجشنبه در آئین افتتاح اولین خط تولید سلول‌های خورشیدی در شهرستان خمین، با بیان اینکه کشور سالانه به صورت متوسط ۳۰۰ روز آفتابی دارد، اظهار کرد: در کشورهایی که نصف این تعداد روز آفتابی را در اختیار دارند، راه اندازی صنعت انرژی خورشیدی کاملاً اقتصادی است و قطعاً در ایران نیز می‌توان بهره برداری بالایی در این عرصه داشت.

وی ادامه داد: حدوداً بیش از ۱۵ هزار مگاوات کسری تراز تولید انرژی در کشور وجود دارد و ۲۲ درصد تقاضای مصرف در تابستان امسال با خاموشی یا ایجاد محدودیت برای صنایع، مدیریت شد.

وزیر نیرو با اشاره به برنامه جهشی در حوزه انرژی‌های حرارتی، تجدیدپذیر و مدیریت مصرف که در دستور کار قرار دارد، تصریح کرذ: در تابستان امسال مقرر شد که ۵۰۰ مگاوات به ظرفیت انرژی تجدیدپذیر و بیش از ۶ هزار مگاوات در حوزه انرژی حرارتی به ظرفیت کشور اضافه شود، تا امروز طبق برنامه پیش رفته‌ایم و به نظر می‌رسد با افتتاح امروز می‌توان ظرفیت تولید در کشور را افزایش داد.

محرابیان با اشاره به اهمیت پروژه تولید سلول‌های خورشیدی عنوان کرد: بخش دانشی پروژه تولید سلول‌های خورشیدی در خمین به شکل عظیمی به ثمر نشسته که دستاوردی بزرگ برای کشور خواهد داشت.

وزیر نیرو در پایان با اشاره به اینکه در بحث برق حرارتی با سه مشکل سوخت، آب و آلودگی محیط زیست روبرو هستیم، عنوان کرد: برای حل این سه مشکل باید از انرژی تجدید پذیر استفاده کرد که کوچک‌ترین آلایندگی برای محیط زیست ندارد و بین روش‌های مختلف نیز بهترین روش در ایران انرژی خورشیدی است چراکه پتانسیل بالایی در این حوزه در اختیار داریم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزبیش از ۱۵ هزار مگاوات کسری تراز تولید انرژی در کشور وجود دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.