قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

به حمایت قاطع خود از ملت ‌و‌ رهبری سوریه ادامه می‌دهیم :: اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


به حمایت قاطع خود از ملت ‌و‌ رهبری سوریه ادامه می‌دهیم :: اقطاع نیوز

blank

به گزارش اقطاع نیوز، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با شفیق دیوب سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران با دیدار و گفتگو کرد.


امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار گفت: آمریکا با اعمال تحریم های اقتصادی، تحت عنوان قیصر، جنگ تروریستی علیه سوریه را اکنون با ابزار تروریسم اقتصادی اعمال می کند.


وی با اشاره به روابط ریشه دار، دوستانه و برادرانه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه گفت: سوریه در خط مقدم جبهه مقاومت است و جمهوری اسلامی ایران با قدرت در کنار سوریه خواهد ماند.


امیرعبداللهیان با اشاره به سیاست غیرسازنده ‌‌و مداخله جویانه آمریکا در منطقه و‌ جهان افزود: اصرار آمریکا برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران پدیده جدیدی نیست. ما هم با دموکرات‌ ها و هم با جمهوریخواهان آمریکا مذاکره کردیم.


وی یادآور شد: حاکمان کاخ سفید فقط ماسک خود را تغییر می دهند ولی آشکارا پیمان شکنی و‌ خیانت می کنند. اوباما در دوره خود نشان داد که علیرغم استفاده از دستکش مخملی، دندان های خون آشامی علیه ملت ایران دارد و صرفا دنبال سیاست مذاکره برای مذاکره بود.


دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل افزود: بی تردید اوباما در زمان خود نقض برجام را کلید زد. ترامپ نامتعادل که محصول لیبرال دموکراسی شکست خورده امریکا بود نیز چهره واقعی آمریکا را نشان داد. 


امیرعبداللهیان در ادامه با بیان اینکه امروز آمریکای بایدن بار دیگر از مذاکره مستقیم با ایران سخن می گوید، عنوان کرد: اما آمریکا فقط یک راه دارد و‌ آن اقدام عملی در لغو کامل تحریم هاست. بایدن همچنین باید نسبت خود را در اقدام کاخ سفید ‌و ترور سردار سلیمانی قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم روشن سازد.


وی اضافه کرد: ملت ایران هرگز این جنایت را فراموش نخواهد کرد ‌و مسئولیت حقوقی دولت آمریکا بعنوان آمر ‌‌و‌ عاملان ترور فرودگاه بین المللی بغداد متوجه حکومت بایدن نیز است.


مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی، سفر گروههای دوستی پارلمانی، و کمیسیون های تخصصی دو کشور را عامل مهمی برای افزایش و تقویت تعاملات فیمابین دانست و از سفر گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه به دمشق در آینده نزدیک خبر داد.


سفیر سوریه در تهران: رفتار آمریکا با ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای برای جهان عبرت‌انگیز است


شفیق دیوب سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران نیز در این دیدار، با اشاره به امضای سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران و چین گفت: توافق ایران و چین دستاورد بزرگی است که موازنه قوا را تغییر داد.


سفیر سوریه موضع به جا و موثر جمهوری اسلامی ایران در روند مذاکرات هسته ای را مهم  بر شمرد و اظهار داشت: رفتار آمریکا با ایران در مذاکرات هسته ای نه تنها برای کشورهای ۴+۱ بلکه برای همه کشورهای منطقه و جهان پر اهمیت و عبرت انگیز است. اتخاذ موضع ایران در لغو کامل تحریم ها ‌‌و گرفتار مذاکرات طولانی ‌و بی  اثر نشدن، منطقی و‌عزتمندانه است.


 شفیق دیوب از حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از رهبری، مردم و‌ دولت سوریه  تشکر و تأکید کرد: درک عمیق مردم سوریه از حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران قابل اغماض نیست و مساعدت دولت، مردم و رهبری جمهوری اسلامی ایران در حافظه تاریخی مردم سوریه برای همیشه باقی خواهد ماند و به آن افتخار می کنیم./


پایان پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزبه حمایت قاطع خود از ملت ‌و‌ رهبری سوریه ادامه می‌دهیم :: اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.