قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بهره برداری از ۹۸۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بهره برداری از ۹۸۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمد اسلامی امروز در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با اتاق تعاون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بخش زیرساخت حمل و نقل و مسکن و ناوگان، برنامه مفصلی در دست است که امسال ۹۸۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. در حال حاضر ۲۴۶۰ کیلومتر آزادراه داریم که درمجموع تا پایان سال به ۳ هزار کیلومتر می‌رسد. ۱۶۰۰ کیلومتر بزرگراه جدید در کشور اضافه می‌شود و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید تا پایان دولت تحویل مردم می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ۲۴۰۰ کیلومتر خطوط ریلی به خط آهن کشور اضافه می‌شود و همچنین حمل و نقل ریلی در مسیر رشت به بندر کاسپین و مسیر یزد، ابرکوه، اقلید فارس و نیز راه‌آهن زاهدان- چابهار به بهره‌برداری می‌رسد؛ درحال حاضر سه شیفته در حال کار هستیم. با اجرای ۲۹ طرح فرودگاهی در زمینه طرح فرودگاهی ۱۰ میلیون مسافر جدید در سال اضافه می‌شود.

وی همچنین گفت: در بخش ناوگان دریایی و ریلی قرار است ۷۸۰ لکوموتیو جدید از ظرفیت تولید داخل به ناوگان حمل و نقل ریلی الحاق شود؛ امسال هدف گذاری شده ۲ هزار دستگاه لکوموتیو جدید قطار اضافه شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باری و مسافری گفت: ۵۳ هزار کامیون جدید نوسازی می‌شود در حالی که از سال ۷۸ تاکنون فقط ۲۰ هزار کامیون فرسوده نوسازی شد. و از محل نوسازی کامیون‌ها ۹۶۰ میلیون لیتر مصرف گازوئیل صرفه‌جویی می‌شود.

بهره برداری از ۹۸۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۶:۱۹:۱۹

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.