قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بهره برداری از ۹۰.۴ میلیارد تومان پروژه آبی در سیستان و بلوچستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


بهره برداری از ۹۰.۴ میلیارد تومان پروژه آبی در سیستان و بلوچستان

به گزارش اقطاع نیوز ، علیرضا قاسمی، مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۲ طرح آبرسانی در برنامه این هفته پویش “الف_ ب _ ایران” در سیستان و بلوچستان شامل آبرسانی به ۲۰ روستای شهرستان تفتان و بهره‌برداری از فاز چهارم آب شیرین کن به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب با اعتبار ۹۰.۴ میلیارد تومان قابل افتتاح  است.

وی ادامه داد: با اتصال ۲۰ روستای شهرستان تفتان به شبکه آبرسانی ۹۴۲ خانوار از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند می شوند.

قاسمی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را ۸۴ هزار میلیون ریال اعلام و اظهار کرد: با افتتاح این پروژه بالغ بر پنج هزار نفر از جمعیت روستایی شهرستان تفتان از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند می شوند.

وی ظرفیت تامین آب این روستاها را ۱۰  لیتر بر ثانیه اعلام و تصریح کرد: برای آبرسانی به این تعداد روستا ۱۷ هزار متر لوله گذاری خطوط انتقال و ۲۲ هزار متر شبکه توزیع اجرا و ۵۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره احداث شد.

 

 

مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به راه اندازی فاز چهار آب شیرین کن زاهدان با ظرفیت  ۱۰ هزار متر مکعب، گفت: با بهره برداری از این پروژه تنش آبی ۱۴ هزار و پانصد  مشترک زاهدانی در پیک مصرف مرتفع و  ۵۸ هزار و پانصد نفر از آب پایدار بهره مند می شوند.

وی با بیان این که عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۷ آغاز و برای تکمیل آن حفر و تجهیز پنج حلقه چاه و ۱۲ کیلومتر خط انتقال انجام شده است، اضافه کرد: در آینده ای نزدیک ظرفیت این آب شیرین کن به ۱۵ هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش پیدا می‌کند.

 

قاسمی با اشاره به یاری و مشارکت خیران، گفت: ۲۱ روستای دچار تنش آبی یا فاقد شبکه با جمعیت بیش از پنج هزار نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به گذشت ۱۳ ماه از یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی سیستان و بلوچستان گفت: این مدت با بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های موجود حدود ۱۰۲ هزار و هجده نفر از جمعیت روستایی سیستان و بلوچستان از نعمت آب شرب بهره‌مند و ۳۲۰ روستا به شبکه آبرسانی مجهز شدند.

 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزبهره برداری از ۹۰.۴ میلیارد تومان پروژه آبی در سیستان و بلوچستاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.