قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بهبود و ترخیص ۷۱ درصد از مبتلایان به کرونا در دزفول - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بهبود و ترخیص ۷۱ درصد از مبتلایان به کرونا در دزفول – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


بهبود و ترخیص ۷۱ درصد از مبتلایان به کرونا در دزفول – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، شاپور مسعودی فر ظهر امروز سه‌شنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دزفول که در سالن جلسات سپاه برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۱۵ هزار و ۳۶۴ نمونه‌گیری در شهرستان دزفول انجام شده است که از این تعداد، ۵ هزار و ۴۲۱ تست مثبت اعلام شده است.

وی با بیان اینکه ۵۷ درصد از مبتلایان کرونا در دزفول مرد و ۴۷ درصد زن هستند، افزود: ۲۸ درصد از مبتلایان خانه‌دار و ۹ درصد نیز کارکنان بهداشت و درمان این شهرستان بوده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول از ترخیص و بهبودی ۷۱ درصد از مبتلایان کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: ۲۶ درصد از مبتلایان به صورت سرپایی و یا بستری در حال درمان هستند و ۲.۹ درصد از کل آمار مبتلایان این شهرستان نیز فوت کرده‌اند.

مسعودی فر با اشاره به اینکه میزان نمونه‌گیری و تست‌های مثبت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیشتر از میانگین کشوری است، توضیح داد: دلیل این امر قدرت و شدت نمونه‌گیری و بیماریابی در حوزه این دانشگاه است چرا که بسیاری از شهرستان‌ها و استان‌های کشور اقدام به افزایش میزان نمونه‌گیری نکرده‌اند که اگر اقدام به این امر کنند چه بسا آمار آنها بسیار بیشتر از آمار دانشگاه علوم پزشکی دزفول باشد لذا مردم نباید گمان کنند که این افزایش مبتلایان صرفاً مربوط به استان خوزستان و یا شهرستان دزفول است.

وی به وضعیت بحرانی در خوزستان و استان‌های هرمزگان، بوشهر، کردستان، کرمانشاه، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: ویروس به طرز عجیب و گسترده‌ای در این استان‌ها در حال چرخش است که دلیل این امر تاکنون مشخص نشده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در ادامه از همکاری بخش زیادی از اصناف در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی تقدیر کرد و افزود: یکی از شاخص‌های نگران‌کننده در بازدید از اصناف، رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از جانب مراجعه‌کنندگان است که بازرس ویژه و ابزاری برای این شاخص وجود ندارد.

مسعودی فر ادامه داد: به رغم عملکرد مطلوب بسیاری از اصناف اما از مجموع بازرسی‌های بهداشتی انجام شده، ۸۶۰ صنف به دادگاه معرفی و ۸۰۰ صنف نیز پلمب شدند.

وی در پایان خواستار رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و فیزیکی از جانب مردم و پرهیز از برگزاری هرگونه تجمع شد و گفت: تنها زمانی این بیماری در شهرستان کنترل خواهد شد که تمام مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزبهبود و ترخیص ۷۱ درصد از مبتلایان به کرونا در دزفول – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.