قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بعد از کرونا سلامتی‌ام مهمتر است

بعد از کرونا سلامتی‌ام مهمتر است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز/ مهری رنجبر؛ احسان حدادی دوباره استارت زد. پرتابگر دیسک المپیکی با پشت‌سر گذاشتن کرونا، دوباره می‌خواهد برای المپیک تمرین کند. او به توصیه پزشک و مربی اش به کیش رفته تا ریه‌هایش اکسیژن بیشتری بگیرند، اما رکورددار پرتاب دیسک آسیا حالا همه دغدغه اش از دست ندادن مربی اش است چراکه فدراسیون ۶ ماه به او بدهکار است.

دو ماه بعد از بهبودی وضعیتت چطور است؟
من از ۱۵ روز پیش، کم‌کم راه رفتن و کوهپیمایی را شروع کردم. من به خاطر کرونا حتی وقتی راه هم می‌رفتم ضربان قلبم بالا می‌رفت و راحت نمی‌توانستم نفس بکشم. البته این شرایط برای کسی که دوران سخت کرونا را گذرانده، طبیعی است، این قضیه روی روحیه‌ام تأثیر گذاشت. وقتی با پزشکم در آلمان و مربی‌ام مک صحبت کردم گفتند باید تمرین را در جایی با ارتفاع کم شروع کنی.

به خاطر همین رفتی کیش؟
پزشکم گفت تو برای اینکه اکسیژن خوب به ریه‌هایت برسد باید در سطح دریا تمرین کنی نه در ارتفاع. جایی که اکسیژن بیشتر است. من هم دیدم کیش امکانات بهتری از مازندران و گیلان دارد. سه روز پیش به کیش آمدم تا برای ۱۵ روز اینجا تمرین هوازی و بدنسازی انجام دهم و مشکلم برطرف شود.

پس حالا برای شروع تمرین بدنسازی مشکلی نداری؟
با پزشکم که صحبت کردم گفت می‌توانی تمرین را شروع کنی و البته بدنم هم ریکاوری هم می‌شود.

حتی اجازه تمرین بدنسازی سخت هم داری؟
نه، من باید از بدنسازی خیلی سبک شروع کنم. باید حواسم جمع باشد و خیلی فشار نیاروم چراکه بعد از شرایط سخت حالا سلامتی‌ام از همه چیز مهمتر است و بعد ورزش. از طرفی من به خاطر اینکه این مدت تحرک زیادی نداشتم اضافه وزن هم آورده‌ام و باید وزن کم کنم که سخت نیست و با کمی ورزش حرفه‌ای، بدون نیاز به رژیم، زود لاغر می‌شوم.

تو حالا برای تمرین از مک برنامه می‌گیری؟
با هم صحبت کرده‌ایم. البته مک با فدراسیون تا آخر المپیک قرارداد دارد. او مربی حرفه‌ای است و شرایط این روز‌ها را خوب درک می‌کند و تا ۱۰ فروردین به من برنامه تمرینی داده بود که من وقتی سوم فروردین کرونا گرفتم دیگر تمرین نکردم. در حالی که فدراسیون باید طبق قرارداد حقوقش را بدهد، اما خودش به من گفت دو ماهی که تمرین نداشتی را بخشیدم. البته حالا مبینی سرپرست فدراسیون می‌گوید برای پرداخت حقوق مک بودجه ندارد. با این حساب قرار شد مک به من برای تمرین برنامه بدهد ولی فدراسیون باید در این‌باره با او صحبت کند. حالا قضیه عقب افتادن حقوق مک بزرگترین دغدغه‌ام شده.

می‌ترسی تمرین با مک را از دست بدهی؟
فدراسیون تا حالا ۶ ماه حقوق به مک بدهکار است. از مهرماه پارسال تا خرداد امسال. اگر قضیه درست نشود و مک قراردادش را کنسل کند، واقعاً تمرین بدون مربی سخت است. پیدا کردن مربی جدید هم سخت‌تر. تمرین بدون مربی باعث افت شدید می‌شود، من این داستان را بعد از المپیک ریو تجربه کرده‌ام و دلم نمی‌خواهد تکرار شود. به هرحال در دوومیدانی پرتاب دیسک شانس مدال است و فدراسیون باید نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشد.

مک به تو برنامه بدنسازی هم می‌دهد؟
حسین‌آقا مربی بدنساز من بود و ناظر برکار من. معمولاً مک برنامه تمرین می‌دهد چراکه تمرین بدنسازی پرتاب دیسک با وزنه برداری فرق دارد و حسین‌آقا بیشتر ناظر است. البته او حالا در شمال است، اما امیدوارم با این شرایط امسال ختم به خیر شود.

تو امسال مسابقه هم داری؟
من فکر می‌کردم، امسال نمی‌توانم مسابقه دهم، اما برنامه مسابقه برای مرداد آمده. حتی برای مجارستان و سوئد هم دعوتنامه آمده است. امیدوارم بتوانم خیلی زود برگردم و بالای ۶۵ متر پرتاب کنم. خودم فکر می‌کنم بتوانم بالای ۶۵ متر بیندازم، اگر المپیک سال آینده برگزار شود و به تعویق نیفتد، وضعیتم بهتر از این می‌شود.

تو قرار نیست برای ادامه تمرین اردوی برون‌مرزی داشته باشی؟
مک گفته اگر تا یک ماه دیگر به آمریکا بروم خیلی خوب است. چراکه ۹ ماهی می‌شود من بدون او، اما با برنامه اش تمرین کرده‌ام. ولی تمرین زیر نظر مستقیم مربی چیز دیگری است. هم انگیزه ورزشکار را بالا می‌برد و هم از اجازه نمی‌دهد بدن افت کند. امیدوارم بتوانم یک ماه دیگر به اردوی برون‌مرزی بروم تا کم‌کم شرایطم بهتر شود.

بعد از کرونا سلامتی‌ام مهمتر است:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۱۷:۰۱

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.