قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بستری ۱۹ بیمار و فوت یک نفر در شبانه‌روز گذشته – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


بستری ۱۹ بیمار و فوت یک نفر در شبانه‌روز گذشته

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: بنا به گفته‌ی سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان طی شبانه‌روز گذشته، ۱۹ بیمار جدید کرونا در استان بستری‌ شده‌اند و یک نفر نیز به‌دلیل کرونا جان خود را از دست داد.

با اضافه شدن آمارهای جدید، تعداد کل قربانیان این ویروس، تا جمعه ۲۹ اسفندماه به «دو هزار و ۵۵۳ نفر» رسید.

در حال حاضر، ۸۷ بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

شمار کل بستری‌شدگان در استان از ابتدای پاندمی کرونا تا امروز جمعه «۱۶ هزار و ۹۰۷ نفر» گزارش شده است.

لازم به ذکر است که شیوه‌ی آماردهی درباره‌ی اپیدمی کرونا از اواخر خردادماه تغییر کرده و تنها تعداد «بیماران بستری و جان‌باختگان» از سوی علوم‌پزشکی کرمان در اختیار رسانه‌ها قرار داده می‌شود.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی علوم‌پزشکی کرمان، دکتر مهدی شفیعی، سخنگوی این دانشگاه عصر جمعه ۲۹ اسفندماه با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹ بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، گفت: «۱۲ نفر از آن‌ها از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان (شامل راور، رابر، بافت، بردسیر، کوهبنان، کرمان، شهربابک، زرند، ارزوئیه)، سه نفر از بیماران جدید بستری از حوزه‌ی دانشگاه رفسنجان و چهار نفر از بستری‌شدگان از حوزه‌ی دانشکده سیرجان هستند».

 وی با بیان این‌که از حوزه‌ی دانشگاه‌های بم و جیرفت مورد جدیدی از بستری گزارش نشده است، افزود: «در حال حاضر، ۸۷ بیمار کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند».

شفیعی ادامه داد: «۳۷ نفر از بیماران بستری در حوزه‌ی علوم‌پزشکی کرمان، ۲۲ نفر حوزه‌ی علوم‌پزشکی رفسنجان، ۹ نفر حوزه‌ی جنوب، چهار نفر در حوزه‌ی دانشگاه بم و ۱۵ نفر از حوزه‌ی دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان بستری هستند و خدمات بیمارستانی به آن‌ها ارائه می‌شود».

وی اظهار کرد: «از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۶ هزار و ۹۰۷ نفر در استان، به‌دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند».

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان سپس اظهار کرد: «متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک نفر فوتی به دلیل بیماری کرونا گزارش شده است که از مناطق تحت پوشش دانشگاه کرمان بوده است».

به گفته‌ی شفیعی، از ابتدای اپیدمی کرونا در استان تاکنون، ۲۵۵۳ نفر به دلیل ابتلا به کووید ـ ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش فردای‌کرمان تا روز چهارشنبه ۲۱ خردادماه، در گزارش آماری روزانه، آمار مبتلایان جدید و اینکه سرپایی هستند یا بستری و یا از پرسنل بهداشتی و درمانی نیز اعلام می‌شد که تا آن تاریخ، شمار کل این مبتلایان به کرونا در استان کرمان به ۲۹۴۹ نفر رسیده بود. از آن پس اما تنها آمار بیماران بستری و جان‌باختگان در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد. / الفبستری ۱۹ بیمار و فوت یک نفر در شبانه‌روز گذشتهنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.