قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری دنیا در گمیشان ایجاد می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری دنیا در گمیشان ایجاد می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری دنیا در گمیشان ایجاد می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سید جواد قدس علوی بعدازظهر سه شنبه در بازدید عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دنیا در شهرستان گمیشان اظهارکرد: مجتمع میگو گمیشان به مساحت چهار هزار هکتار و شامل ۱۴۱ مزرعه ۲۰ هکتاری بوده و برای هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی افزود: در سال ۹۷ حدود دو هزار و ۵۸۵ تن میگو در این مجموعه تولید شد که پیش بینی می‌شود این مقدار تا سال آینده به سه هزار تن برسد.

قدس علوی ضمن بیان اینکه ۷۵ درصد از تولیدات این مجموعه صادر می‌شود، گفت: مجموعه میگو گمیشان در سال ۹۷ حدود ۱۲.۵ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

وی افزود: فاز اول این مجموعه تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد که برای هفت هزار نفر موقعیت شغلی ایجاد خواهد کرد.

قدس علوی گفت: در فاز یک این مجموعه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی انجام شده است و فاز دو مجتمع میگو گلستان برای راه اندازی به دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که پیش بینی شده است تولید در این فاز به ۲۰ هزار تن افزایش پیدا کند.

وی با تاکید بر تأمین حلقه‌های تولید قبل و بعد از تولید میگو در داخل استان بیان کرد: برای فاز دو این مجموعه ۱۵ مرکز تکثیر بچه میگو نیاز است.

قدس علوی همچنین به بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دنیا در شهرستان گمیشان اشاره کرد و افزود: این مرکز ۵۰۰ هکتار مساحت داشته و حدود ۲۲۰ مزرعه برای تولید گوشت و خاویار در آن ایجاد خواهد شد.

طبق گفته وی تاکنون چهار مزرعه واگذار شده و تا هفته آینده به بهره برداری می‌رسد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزبزرگترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری دنیا در گمیشان ایجاد می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.