یکشنبه , 28 نوامبر 2021
قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

برگزیدگان جشنواره استانی شعر دفاع مقدس در زرین دشت معرفی شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


برگزیدگان جشنواره استانی شعر دفاع مقدس در زرین دشت معرفی شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرین دشت در گفتگو با اقطاع نیوز، گفت: آئین اختتامیه نخستین جشنواره استانی شعر دفاع مقدس با عنوان لاله‌های خونین، بصورت مجازی برگزار شد.

اسماعیل هنرور اظهار داشت: این جشنواره به میزبانی زرین دشت و با حضور شاعرانی از شهرستان‌های شیراز، فیروز آباد، گراش، داراب، فسا، فراشبند، جهرم، مهر، کازرون، قیر کارزین، زرقان و زرین دشت و حتی از همدان برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرین دشت بیان کرد: مقام اول این جشنواره به عاطفه مدنی پور از شهرستان مهر به خاطر برخورداری از اندیشه‌ی آئینی و بهره گیری مناسب از همه ظرفیت‌های شعری و استفاده از عنصر خیال تعلق گرفت.

هنرور ادامه داد: مقام دوم نیز به فاضل رفیعی غیاثی از شهرستان زرین دشت به جهت تصویر آفرینی و بهره گیری از تخیلی والا و استواری کلام رسید. او ادامه داد: مقام سوم جشنواره استانی شعر دفاع مقدس نیز به سمیه توجی از شیراز به خاطر زبانی نو و استفاده از ساختاری مناسب و زیبا تعلق گرفت.

دبیر جشنواره استانی شعر دفاع مقدس زرین دشت تاکید کرد: پس از بررسی هفتاد اثر ارسالی درباره هشت سال دفاع مقدس جا دارد از تلاش بی وقفه همه دست اندرکاران و همچنین شاعران عزیزی که اندیشه نورانی خویش را در این راه پر برکت به کار گرفته و توانسته‌اند آثار ارزشمندی خلق نمایند تشکر و قدردانی نمایم.

او با اشاره به حجم زیاد آثار ارسالی اذعان کرد: تعداد قابل ملاحظه‌ای از آثار از نظر ساختار، زبان، محتوا و نحوه شخصیت پردازی و ملاک‌های شعری جهت داوری، بسیار نزدیک به هم بود و این امر سبب شده بود کار داوران دشوار گردد.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: پس از اتمام جشنواره، جمع گسترده جوانانی را که با سرودن این همه اشعار معنوی شور وشوقی در جامعه فرهنگی استان بوجود آورده‌اند را پیوسته رصد و حمایت خواهیم کرد تا ذوق واستعداد این جوانان عزیز شکوفا شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزبرگزیدگان جشنواره استانی شعر دفاع مقدس در زرین دشت معرفی شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + شش =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.