قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
برق یک میلیون کرمانی با صرفه‌جویی «رایگان» می‌شود

برق یک میلیون کرمانی با صرفه‌جویی «رایگان» می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


برق یک میلیون کرمانی با صرفه‌جویی «رایگان» می‌شود

به گزارش اقطاع نیوز از کرمان، محسن نوروززاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به تشریح طرح امید برق پرداخت و اظهار کرد: طرح برق امید به واسطه اینکه به آن اعتقاد داریم و مزایای خیلی خوبی دارد، دوست داریم با کمک اصحاب رسانه به بهترین نحو ممکن اطلاع رسانی شود و بتوانیم آن را پیاده سازی کنیم.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان کرمان بیان داشت: همیشه در ایام تابستان با کاهش تولید نسبت به مصرف مواجه هستیم و در سال‌های گذشته مجبور به خاموشی بودیم و با مدیریت مصرف در چند سال‌های اخیر خاموشی‌ها به حداقل رسیده است.

نوروززاده ابراز کرد: ۲۳ روز در سال مصرف بسیار بالا می‌رود و اگر بخواهیم برای این ۲۳ روز نیروگاه بزنیم هزینه بسیاری دارد که مقرون به صرفه نیست برای همین سعی می‌شود پیک را کنترل کنند.

وی اضافه کرد: ۱۰ درصد از انرژی کشور قابل ذخیره شدن و رفتن به سوی صنعت و بخش مولد است که بر ارزش افزوده تولیدات کشور موثر است از همین رو به دنبال پیاده‌سازی طرح امید برق در کشور هستیم.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان کرمان عنوان کرد: سه دسته مصرف‌کننده کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف داریم که ۳۰ درصد مشترکان کم‌مصرف هستند که حدود ۳۰ میلیون جمعیت را در بر دارد.

نوروززاده بیان داشت: بیشتر مردم جزو مصرف‌کنندگان خوش مصرف هستند و ۱۵ درصد خارج از الگوی مصرف قرار می‌گیرند که به‌نوعی به کشور صدمه وارد می‌کنند.

 وی تصریح کرد: در استان کرمان یک میلیون اشتراک برق داریم که  ۲۷۳ هزار مشترک کم مصرف، ۵۱۶ هزار مشترک خوش‌مصرف و ۲۳۴ هزار مشترک پرمصرف هستند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان کرمان با اشاره به اینکه به‌دنبال اصلاح الگوی مصرف مشترکان خانگی هستیم، افزود: والدین و فرزندان جامعه هدف برای اجرای طرح امید برق هستند و تهیه تیزهای تبلیغاتی، آشنایی با پله‌های مصرف، بهره‌برداری صحیح از لوازم برقی، آموزش روش‌های کم‌هزینه نظیر جایگزینی لامپ‌های پربازده به جای لامپ‌های پرمصرف و کم‌بازده نمونه‌هایی از برنامه‌های کوتاه‌مدت و آگاه‌سازی است.

 نوروززاده با بیان اینکه طرح امید برق از نیمه مهرماه کلید می‌خورد و مشترکان کم‌مصرف در ماه‌های غیرگرم باید ۸۰ کیلووات و در ماه‌های گرم کمتر از ۱۰۰ کیلووات و در مناطق گرمسیر کمتر از ۴۰۰ کیلووات مصرف داشته باشند، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود ۳۰ میلیون نفر در کشور و یک میلیون نفر در استان کرمان جزو مشترکان کم‌مصرف برق در طرح امید برق قرار گیرند که برق آنها رایگان می‌شود.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ب
آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزبرق یک میلیون کرمانی با صرفه‌جویی «رایگان» می‌شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.