قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
برداشت ۲۶۰ هزار تن میوه در کهگیلویه و بویراحمد هدفگذاری شد

برداشت ۲۶۰ هزار تن میوه در کهگیلویه و بویراحمد هدفگذاری شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


برداشت ۲۶۰ هزار تن میوه در کهگیلویه و بویراحمد هدفگذاری شد

به گزارش اقطاع نیوز از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ شهرام عسکری اظهار داشت: بخشی از این محصولات مانند میوه های هسته دار تابستانه برداشت شده و برداشت محصولاتی مانند لیموترش،انگور و گردوی کهگیلویه و بویراحمد در حال انجام است.

وی بیان کرد: این میزان برداشت در حدود ۴۰ هزار هکتار از باغستان های استان انجام می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برداشت بیشتر محصولات باغی پنج تا ۱۵درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است.

عسکری تاکید کرد: برداشت محصولات در هفت هزار هکتار تاکستان و پنج هزار هکتار باغ گردو هم اکنون در حال انجام است و پیش بینی می شود که امسال ۳۷ هزار تن انگور و ۱۲ هزار تن گردو در کهگیلویه و بویراحمد برداشت شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تولید محصول لیموترش در این استان امسال نسبت به پارسال ۱۲.۵ درصد افزایش یافته است.

شهرام عسکری اظهار کرد:امسال ۴۰ هزار تن محصول لیموترش در باغستان های کهگیلویه و بویراحمد تولید شده که پنج هزار تن بیشتر از میزان تولید این میوه در سال گذشته است.

وی بیان کرد:بالا رفتن میزان تولید این محصول به دلیل افزایش سطح باروری باغستان های لیموترش در استان است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:سه هزار و۶۰۰ هکتار باغ بارور لیموترش در استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار هکتار باغ غیربارور لیموترش در کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد افزود: انتظار می رود میزان تولید این محصول در سال های آینده افزایش یابد.

 معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تابستان امسال همچنین ۱۹ هزار تن انواع میوه هسته دار تابستانی شامل زردآلو، گیلاس، ،هلو و آلبالو در این استان برداشت شده است.

شهرام عسکری اظهار داشت: این میزان محصول از حدود یکهزار و۵۶۳ هکتار سطح باغ‌های بارور میوه‌های هسته دار تابستانی کهگیلویه و بویراحمد برداشت می‌شود.

وی بیان کرد: تولید میوه های هسته دار تابستانه در استان امسال چهاردرصد نسبت به پارسال افزایش یافته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه استان ۶۱۵ هکتار باغستان میوه های هسته دار تابستانی دارد،ابراز امیدواری کرد: در سال های آینده جایگاه استان در تولید این محصولات بهبود یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بخش عمده‌ای از میوه‌های هسته دار تولید شده استان در شهرستان‌های بویراحمد و دنا برداشت می‌شود.

عسکری گفت:سیب،پرتقال و نارنگی از دیگر محصولات مهم باغی استان است که برداشت این محصولات در نیمه دوم امسال انجام خواهد شد.

 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزبرداشت ۲۶۰ هزار تن میوه در کهگیلویه و بویراحمد هدفگذاری شدنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.