خانه | سایر استان ها | با کاسبان گرانفروش برابر ضوابط برخورد می‌شود
blank

با کاسبان گرانفروش برابر ضوابط برخورد می‌شود

اقطاع نیوز/همدان فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: کاسبان و مغازه دارانی که به تبع تغییر اصلاحی قیمت بنزین افزایش قیمت در کالاهای خود داشته باشند ابتدا به تعامل و تذکر بسنده می کنیم در غیر این صورت برابر با ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

مجید درویشی در گفت‌‍وگو با اقطاع نیوز، اظهار کرد: کسبه اسدآبادی خوشبختانه قانون‌مدار بوده و در راستای اجرای طرح برابر نرخ تعیین شده عمل می کنند و از افزایش قیمت خودداری کرده و مشکلی در این رابطه در شهرستان وجود ندارد.

وی با اشاره به تغییر اصلاح  اخیر نرخ بنزین افزود: به لحاظ ارزانی بنزین به عنوان یکی از  فرآورده های نفتی پرمصرف، مصرف روزانه بنزین کشور براساس آمار  ۱۱۰ تا ۹۰ میلیون لیتر بوده و برخی از جامعه مصرف بیشتری نسبت به دیگر اقشار از این فرآورده نفتی دارند.

درویشی با بیان اینکه ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار در کشور حائز شرایط استفاده از این خدمات هستند که نمی توانند از این فرآورده و خدمات استفاده کنند، تصریح کرد: این امر بی عدالتی بوده و برنامه ریزی شده هر خانوار در ماه ۶۰ لیتر بنزین با قیمت ۱۵۰۰ تومان مصرف و مازاد را با قیمت آزاد خریداری کند.

وی اضافه کرد: مابه التفاوت ۶۰ میلیون لیتر تا ۱۱۰ و یا ۹۰ میلیون لیتر برابر دو پالایشگاه است که بزرگترین کمک و صرفه جویی را به همراه داشته و بخش عمده آن صرف کمک به افراد و خانوارهای کم درآمد و حائز شرایط این خدمات می شود.

درویشی با بیان اینکه بنا بر سخنان ریاست جمهوری و مسئولان ارشد کشور مابه التفاوت به صورت مستقیم به حساب افراد کم درآمد واریز خواهد شد، خاطرنشان کرد: این امر از نقش مؤثری در صرفه جویی مصرف بنزین، حفظ محیط زیست، جلوگیری از قاچاق سوخت و عدالت محوری برخودار خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه قیمت گازوئیل و گاز و نرخ حمل و نقل در سطح کشور، استان و شهرستان هیچ گونه تغییری نکرده و این امر به طور حتم در افزایش قیمت اجناس و کالاها هیچ تأثیری ندارد، یادآور شد: خودروهای عمومی، تاکسی ها، آژانس ها و ماشین های آموزشی از سهمیه بیشتری استفاده می کنند که ترتیب استفاده از سهمیه آنان در جداول اطلاع رسانی شده است.

فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه خوشبختانه در شهرستان وضعیت پمپ بنزین ها طبیعی بوده و مشکلی در این رابطه وجود ندارد، تصریح کرد: به شهرداری ها و سازمان حمل و نقل بر حضور و  نظارت تاکسی های سطح شهر و نظارت بر قیمت تأکید شده است.

درویشی گفت: گشت بازرسی تعزیرات، صنعت و معدن و دستگاه های مرتبط و بهداشت و درمان همچنان ادامه دارد و گشت این دستگاه ها تشدید شده و کاسبان و مغازه دارانی که به تبع تغییر اصلاحی قیمت بنزین اقدام به افزایش قیمت در کالاهای خود داشته باشند، ابتدا به تعامل و تذکر بسنده می کنیم و در غیر این صورت برابر با ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

انتهای پیام

blank

یک دیدگاه

 1. blank

  بیش از یک سال از گرانی های افسارگسیخته ای که به مردم تحمیل کرده اید می گذرد.
  رفاه و آسایش مردم را با بی تدبیری گرفته ای و امروز دروغ هایی دیگر مانند گذشته
  لااقل طوری در مصاحبه ها ظاهر شوید و گونه ای صبحت کنید که مردم فکر نکنند آنها را به باد تمسخر گرفته اید.
  اول رفاه و آسایش مردم را درست کنید بعد سراغ طرح ها و برنامه های خود بروید
  دلار ۸۰۰ تومانی را ۲۰۰۰۰ تومان و بعد ۱۲۰۰۰ تومان به خورد ملت با گرانی کالاها می دهید.
  الان هم بنزین ۸۰ تومانی را ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ تومان
  درباره مردم چه فکر می کنید.
  با سرکوب رسانه ای و لقب دادن اغتشاشگر به مردمی که از شدت گرانی ها دچار مشکلات روانی گسترده ای شده اند و موجب افزایش خودکشی ها حتی در شهرهای کوچک شده است به جایی نمی رسید..
  این ها همان کارهایی است که دولت ها و رژیم های قبلی انجام دادند و به نتیجه ای نرسیدند و حتی جاه و مقامشان را نتوانستند حفظ کنند.
  شما اول گرانی ها سال گذشته را کنترل کنید بعد سراغ کنترل گرانی های سال بعد بروید.
  این همه دروغ گویی بس است.
  این طرح های شکست خورده خود را متوقف کنید.
  منظورتان از ساخت خانه با سود ۱۸ درصد بانکی چیست.
  حمایت دولت پس کجاست.
  فروش زمین ها با چندین برابر قیمت توسط برخی ارگانها از طریق مزایده ها و تشنج آفرینی به چه معناست.
  خودروهای قاتل چند میلیونی که امروز چند ده و یا چندصد میلیون فروخته می شود به چه معناست.
  مردم در هیچ جامعه نباید چوب بی تدبیری و بی لیاقتی مسئولانشان را بخورند.
  مردم تحت شدیدترین فشارهای اقتصادی و روحی و روانی هستند.
  کمی هم از خدایی که می پرستید بترستید و شرم داشته باشید بجای تهدید این مردم صبور که فقط بخاطر سخنان رهبرشان سکوت پیشه کرده اند و نه چیزی دیگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.