قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
Facebook logo

با دریافت پول، ۸ ماه در قرنطینه ناسا بمانید – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

ناسا به افراد داوطلب پول می پردازد تا به شبیه سازی مأموریت های آینده در ماه و مریخ کمک کنند.

اداره کل ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) به اشخاص داوطلب پول می دهد تا به مدت ۸ ماه به منظور شبیه سازی مأموریت های آینده در ماه و مریخ در قرنطینه این آژانس بمانند.

به گزارش اقطاع نیوز و به نقل از تک تایمز، اداره ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده (ناسا- NASA) به افرادی که مایل به گذراندن ۸ ماه اقامت در قرنطینه (Quarantine) هستند، پول می پردازد تا به شبیه سازی مأموریت های آینده در ماه و مریخ کمک کنند.

بر اساس آخرین گزارش فاکس نیوز، قبل از آنکه سازمان ناسا فضانوردان خود را به مریخ (Mars) بفرستد که یک هدف بلندمدت برای این آژانس فضایی است، به دنبال افرادی است که مایل باشند مانند آن ها نقش بازی کنند.

این اولین باری نیست که سازمان فضایی ناسا این کار را انجام می دهد، به دلیل آن که یک مطالعه مشابه چهار ماهه را در سال ۲۰۱۹ نیز انجام داده بود.

این مطالعات در ایستگاه زمینی منحصربه‌فردی به اسم”SIRIUS- 19″ انجام می شود که بعنوان یک زیستگاه فلزی برای خدمه فضایی خدمت می کند و نتیجه مهمی را ارائه می دهد که داده های پایه ناسا را ​​برای دستیابی به موفقیت در هدف ارسال فضانوردان به ماه فراهم می کند. این ماموریت فضایی بخشی از برنامه “آرتمیس” است که در نهایت به ماموریت های مریخ در آینده منتهی می شود.

در مطالعه قبلی، چهار روس و دو آمریکایی این چهار ماه را در انستیتوی مشکلات زیست پزشکی روسیه (NEK) گذراندند. پژوهشگران توانستند واکنش های روانی، فیزیولوژیکی و رفتاری آن ها را موقع شبیه سازی مأموریت فضایی مشاهده کنند.

قرنطینه ناسا,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا

اینک ناسا به افرادی که داوطلبانه برای یک قرنطینه ۸ ماهه داوطلب شوند، پول می پردازد تا مأموریت های آینده به مریخ و ماه (Moon) را شبیه سازی کند.

دانشمندان از زمان ماموریت های آپولو در حال بررسی اثرات پرواز در فضا بر عملکرد و سلامت انسان بوده اند. اثرات قرار گرفتن طولانی مدت در معرض خطرات ناشی از پرواز در فضا بطور مستمر توسط برنامه تحقیقات انسانی ناسا مورد بررسی قرار گرفته است؛ برای این که با گذشت زمان، مأموریت ها طولانی‌تر شده اند.

“توماس ویلیامز”، پژوهشگر عناصر انسانی و عملکردهای رفتاری اظهار‌کرد: این برنامه قرنطینه یک برنامه بسیار مهم برای تحقیق ما است. ما می توانیم سطح بالای استرس و فیزیولوژی و شرایط روانی تحت تأثیر پرواز فضایی را مطالعه کنیم.

ناسا اکنون به دنبال ۶ نفر است که مایل باشند به مدت هشت ماه در مسکوی روسیه قرنطینه شوند تا به این آژانس فضایی کمک کنند اثرات ماموریت های طولانی مدت فضایی را بر روی سلامت فضانوردانی که با برنامه آرتمیس به ماه و مریخ اعزام میشوند، دریابند.

با این حال، ناسا به دنبال اشخاص معمولی نیست. متقاضیان باید شهروندان آمریکا و بین ۳۰ تا ۵۵ سال باشند، بر زبان انگلیسی و روسی مسلط باشند، خدمت سربازی رفته باشند و دارای مدرک دانشگاهی فوق لیسانس یا دکترا (ترجیحاً در رشته های پزشکی) باشند.

با این حال، ناسا توضیح داد که افرادی که دارای مدرک لیسانس و مایل به شرکت در این گزینش هستند نیز پذیرفته می شوند.

با دریافت پول، ۸ ماه در قرنطینه ناسا بمانید:۲۰۲۰-۰۵-۲۵ ۱۲:۰۱:۳۸

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.