قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بانک مسکن کرمان بیش از ۱۹ هزار فقره تسهیلات واگذار کرد

بانک مسکن کرمان بیش از ۱۹ هزار فقره تسهیلات واگذار کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


بانک مسکن کرمان بیش از ۱۹ هزار فقره تسهیلات واگذار کرد

محمد غفوریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقطاع نیوز با اشاره به عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات به متقاضیان افزود: ۶۴۰ هزار فقره تسهیلات بانکی طی سال گذشته توسط بانک مسکن در کشور پرداخت شده که سهم استان کرمان حدود ۱۹ هزار و ۲۱۹ فقره است.

وی با بیان اینکه امیدواریم در سال جهش تولید، جهش پرداخت تسهیلات را در بانک مسکن داشته باشیم تصریح کرد: این آمار نشان دهنده حضور تعدادی زیادی از مراجعان به شعب بانک  به مظنور اخذ تسهیلات است.

وی ادامه داد: بانک مسکن با توجه به شرایط موجود در کشور و به دلیل شیوع ویروس کرونا با اجرای طرح غیرحضوری فرایند تشکیل پرونده اخذ تسهیلات از بانک، سلامت اجتماع و پرهیز از تجمعات غیرضروری را مدنظر قرار داده است.

وی با اشاره به حدود ۵۰ شهید خدمت از کارکنان بانک ها به دلیل ابتلا به کرونا گفت: کارکنان بانک ها بعد از کارکنان شبکه بهداشت و درمان آسیب پذیرترین اقشار درگیر با بیماری کرونا هستند.

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان تصریح کرد : شرایطی که بیماری کرونا در مسائل مختلف رقم زده است بر کسی پوشیده  نیست، بنابراین  هوشمندی زمانی است که بتوانیم از تهدیدها فرصت بسازیم لذا این امر مورد توجه مدیران و مسئولان بانک قرار گرفت که نتیجه آن پیاده سازی فراینده تشکیل پرونده اخذ تسهیلات در بستر اینترنت در بانک مسکن است.

غفوریان بهره برداری حداکثری از این طرح را ضامن سلامت اجتماع و کارکنان شبکه بانک مسکن در شرایط شیوع کرونا دانست.

وی در ادامه با اشاره به گذشت یک دهه از آغاز طرح مسکن مهر گفت: هنوز تعدادی از پروژه ها مسکن مهر یا تکمیل نشده و یا تکمیل و به متقاضی تحویل شده اما به مرحله فروش اقساطی و صدور کارت قسط منجر نشده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان افزود: با توجه به تاکید مسئولان کشور برای اتمام طرح مسکن مهر لازم است، افراد برای تعیین تکلیف تسهیلات واقساط واحد مسکونی خود هرچه سریع تر اقدام کنند.

وی تاکید کرد: ۴۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب مسکن مهر در کرمان معرفی و انعقاد قرار داد شده است، که از این تعدادد۳۷ هزار ۵۰۰ واحد تعیین تکلیف وتعدادهفت هزار واحد همچنان بلاتکلیف است .

وی  در بخش دیگری از سخنان خود، به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور اشاره کرد وگفت :بانک مسکن عاملیت پرداخت تسهیلات به  ۱۴۰هزار واحد مسکونی از طرح اقدام ملی را تقبل کرده است ؛که در قالبهای مختلف تعریف ودستورالعمل ها  به استان ها  ابلاغ شده وبانک مسکن آمادگی پردخت تسهیلات را دارد .

غفوریان  با بیان اینکه ثبت وپالایش درخواست ها در طرح اقدام ملی از طریق وزارت راه وشهر سازی انجام  وبرخی حساب ها هم افتتاح شده است؛افزود برش استانی برخی از پروژه ها وشکل کار به استانها ابلاغ شده وبانک مسکن امادگی اجرای طرح را دارد .

مدیرشعب استان یاد اور شد: طرح اقدام ملی مسکن در راستای کمک به تامین مسکن مناسب برای مردم از سال گذشته آغازشده و کرمان یکی از استان های پیشتاز در اجرای این طرح  است .

غفوریان گفت : باز پرداخت به موقع اقساط تسهیلات به مثابه این است که خشتی به بنای خانه  یک هموطن افزوده ایم  وسهمی در صاحب خانه شدنش داشته ایم  .

به گفته وی  اگر اراده جمعی ،ملی واستانی در بازپرداخت اقساط وجود داشته باشد؛ قدرت تسهیلات دهی بانک نیز افزایش خواهدیافت .

مدیر شعب استان عدم پرداخت به موقع اقساط تسهیلات را یکی از چالشهای پیش روعنوان کرد: که قدرت تسهیلات دهی بانک را کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه مطالبات معوق بانک مسکن استان هفت هزار و۲۰۰میلیارد ریال است،بازگشت بموقع  تسهیلات پرداختی به چرخه مالی بانک را باعث افزایش قدرت تسهیلا ت دهی بانک دانست، که می تواند در ایجاد سرپناه برای افراد بیشتری از جامعه نقش بسزایی داشته باشد.

غفوریان درادامه با اشاره به شعار خوبی می بارد ،می سازد ومی بارد اظهار داشت: بانک مسکن به برکت سپرده های قرض الحسنه احداث یک مدرسه  سه کلاسه، در روستای شهید پرور گنجان شهرستان رابررا در دستور کار دارد ؛ که به برکت نام ویاد سردار دلها به نام شهید سردار سلیمانی مزین خواهد شد .

وی افزود: همچنین در سال گذشته از محل حسابهای قرض الحسنه پس انداز تعداد دوهزار ۲۳۴زوج از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مسکن استان بهره مند شدند؛ که به طور قطع  با خیر اندیشی سپرده گذاران وبا حمایت مردم این روند در سال جاری هم ادامه خواهد داشت .

مدیر شعب استان یادآور شد : به پاس این نیک اندیشی جوایزی نیز برای حساب های قرض الحسنه ای که تا پایان تیرسال جاری مفتوح باشند به قید قرعه در نظر گرفته شده است .آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزبانک مسکن کرمان بیش از ۱۹ هزار فقره تسهیلات واگذار کردنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.