قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بازسازی محور شهداد - نهبندان به ۱۲۰ میلیارد تومان نیاز دارد

بازسازی محور شهداد – نهبندان به ۱۲۰ میلیارد تومان نیاز دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


بازسازی محور شهداد – نهبندان به ۱۲۰ میلیارد تومان نیاز دارد

به گزارش اقطاع نیوز از کرمان، علی رشیدی ظهر امروز در جلسه ستاد بحران استان اظهار داشت: بیش از یک میلیارد مترمکعب ورود سیلاب‌ها را امسال به سدهای استان داشتیم و از محل آب قابل تنظیم در سدها و رودخانه‌های اصلی و دائمی متصل به سدها هیچ‌گونه بحرانی را شاهد نبودیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان ادامه داد: در راستای جلوگیری از دخل و تصرف و سازه‌های غیرقانونی در مسیر رودخانه‌ها امسال مطالعات ۱۳۹ کیلومتر تعیین حریم و بستر رودخانه‌ها انجام و اعلام عمومی شده است.

انجام کامل مطالعات ۳۵۵ کیلومتر از رودخانه‌های استان

وی عنوان داشت: مطالعات ۳۵۵ کیلومتر از رودخانه‌های استان کامل انجام و حریم و بستر مشخص شده است و اعتبار آن امسال دو برابر شده است.

رشیدی با بیان اینکه ۲۱۱کیومتر مجموع لایروی رودخانه‌های استان در یک سال گذشته بوده است، ادامه داد: جهت ساماندهی بستر رودخانه شور در قبال برداشت مصالح رودخانه، کار را آغاز کردیم تا سرمایه‌گذار مصالح اضافی را برداشت کند.

وی خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۸۱۳ کیلومتر مطالعه بستر رودخانه آغاز شده و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال به اتمام می‌رسد و کار مطالعاتی یک‌هزار و ۳۰۰ کیلومتر دیگر از حریم رودخانه‌ها نیر آغاز شده است.

 عراقی‌زاده معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال کرمان بیان داشت: مناطق مستعد سیل از پنج جهت دیده شده است و ۱۱۲ پل را در سطح استان شناسایی کردیم که با سیل مستعد تخریب هستند و ۷۹ پل را با ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به شکل امانی دنبال و ترمیم کردیم. همچنین اجرای خاک‌ریزها جهت انحراف مسیر سیل انجام شده است.

وی بیان کرد: امسال وضعیت‌مان از لحاظ بحران خوب نیست، قیمت دستگاه‌های سنگین در مقابله با سیل بالاست که برای خرید آن دچار مشکل هستیم و قطعات آن در بازار موجود نیست.

عراقی‌زاده عنوان کرد: ۱۲ دستگاه داریم که هر کدام ۲ میلیارد تومان هزینه بازسازی دارند، حاضریم اینها را در اختیار ستاد مدیریت بحران بگذاریم تا بازسازی شوند تا در نقاط مختلف استفاده شوند.

وی ابراز داشت: برای ایجاد پل کالیشور راور، ۲۲ میلیارد تومان برآورد شده که سه بار به مناقصه گذاشتیم و تجدید شده و به تازگی قرارداد آن ابلاغ شده که با پیش پرداخت یک میلیارد تومان از محل اسناد خزانه کار آن آغاز می‌شود.

امدادرسانی هلال‌احمر به ۳۲ هزار نفر طی سال جاری

عراقی‌زاده تصریح کرد: برای جاده شهداد – نهبندان چندبار مناقصه گذاشته شده و مشاوران رتبه یک را دعوت کردیم و در حال برگزاری مناقصه است، برآورد حدودی ۱۲۰ میلیارد تومان برای اینکه جاده را اصولی درست کنیم اعتبار نیاز دارد.

کرمان رتبه اول امدادرسانی کشور را دارد

 رضا فلاح مدیرکل هلال‌احمر استان کرمان هم در این جلسه اظهار داشت:  جمعیت هلال‌احمر استان امسال ۴۸۳ ماموریت داشته و ۳۲ هزار نفر امدادرسانی شدند که ۳۰ درصد امدادرسانی‌های کشور را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۶۲ ماموریت پوشش حادثه‌ای داشتیم، افزود: ۱۷۹ نفر رهاسازی افراد گرفتار در خودروها داشتیم که بیشتر ماموریت جاده‌ای ما در شهرستان‌های بم و سیرجان بوده است.

فلاح خاطرنشان کرد: در حوزه سیل و آبگرفتگی ۵۳ ماموریت توسط هلال‌احمر در استان انجام شده که ۳۱ هزار نفر در این جریان امدادرسانی و ۳هزار و ۷۰۰ نفر اسکان اضطراری داده شدند.

وی با ذکر این مطلب که استان کرمان رتبه اول را در امدارسانی در سطح کشور دارد، افزود: ۷۶ نفر در حوادث کوهستان استان امدادرسانی شدند و ۵ نفر فوتی در این امدارسانی‌ها داشتیم و بیشترین ماموریت مربوط به کرمان و جیرفت بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان اضافه کرد: ۵ میلیارد تومان اقلام امدادی میان آسیب‌دیدگان توزیع شده است.

وی در ادامه یادآو شد: طی ساه سال اخیر سه پایگاه به پایگاه‌های هلال‌احمر استان اضافه شده که به ۲۵ پایگاه رسیده‌ایم اما هنوز تعداد پایگاه‌ها با وسعت ماموریتی و طول جاده‌های استان همخوانی ندارد.

فلاح همچنین به نیاز به خودروهای امدادی اشاره کرد.

انتهای پیام/۸۰۰۱۷/ب
آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزبازسازی محور شهداد – نهبندان به ۱۲۰ میلیارد تومان نیاز داردنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.