قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بارش باران در ۲۱ استان؛ دمای سواحل خزر ۶ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


بارش باران در ۲۱ استان؛ دمای سواحل خزر ۶ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد

جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۰:۲۱

بارش باران در ۱۰ استان کشور

تهران (پانا) – مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران طی امروز در ۲۱ استان کشور خبر داد.

صادق ضیاییان درباره وضع جوی کشور به پانا گفت: امروزد جمعه ۲۰ فروردین ماه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، همدان، مرکزی، قم، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، گیلان، غرب مازندران، خوزستان و شمال بوشهر شاهد بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.

وی افزود: طی فردا شنبه ۲۱ فروردین ماه در برخی مناطق نیمه غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد. این وضعیت برای روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه در برخی نقاط شمال غرب، سواحل دریای خزر، غرب، جنوب غرب و مرکز، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه‌ها و ارتفاعات جنوبی البرز، شمال شرق، شرق پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: این وضعیت دوشنبه ۲۳ فروردین ماه در برخی نقاط شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و جنوب شرق و سه شنبه ۲۴ فروردین ماه در بخش‌هایی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، شمال شرق، شرق و جنوب شرق پیش بینی می شود.

به گفته وی، طی پیش‌بینی های صورت گرفته از شنبه تا اواسط هفته آینده با توجه به شمالی شدن جریان هوا، دمای هوا در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت. دریای خزر و نیمه شمالی خلیج فارس نیز از بعدازظهر جمعه تا یکشنبه ۲۰ فروردین تا ۲۲ فروردین مواج پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان تصریح کرد: از امروز تا یکشنبه ۲۰ تا ۲۲ فروردین ماه با توجه به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در جنوب غرب، غرب و جنوب شرق دور از انتظار نیست.

وی درباره وضعیت جوی تهران نیز گفت: فردا ۲۱ فروردین‌ آسمان تهران با بیشینه و کمینه دمای ۲۷ و ۱۷ سانتیگراد طی روز نیمه ابری در بعضی ساعات افزایش ابر همراه با وزش باد و احتمال وقوع رگبار باران خواهد بود. در شب آسمان پایتخت صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. روز یکشنبه ۲۲ فروردین بیشینه و کمینه دمای تهران ۲۶ و ۱۹ خواهد بود و آسمان پایتخت کمی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.بارش باران در ۲۱ استان؛ دمای سواحل خزر ۶ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابدنمایش کامل متن

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.