قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ایران یازده تُن تجهیزات طبی به وزارت صحت عامه افغانستان کمک کرد

ایران یازده تُن تجهیزات طبی به وزارت صحت عامه افغانستان کمک کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان

مسئولان در وزارت صحت عامه افغانستان می‌گویند که ایران، ۱۱ تُن تجهیزات طبی به دولت افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا کمک کرده است. این تجهیزات شامل وسایلی مانند کیت تشخیص کرونا و دستگاه‌های وینتلاتور است.

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: وزارت صحت عامه گفته است که بهادر امینیان سفیر کشور ایران در کابل، امروز بسته کمک‌های طبی که از سوی کشور ایران به دولت افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا مساعدت شده است، به وزارت صحت عامه تحویل داد.

 

بر اساس این گزارش؛ این کمک‌ها شامل، کیت‌های تشخیص ویروس کرونا، دستگاه‌های ونتلاتور، لوازم ونتلاتور، ماسک و مواد ضدعفونی می‌باشند.

 

داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان وزارت صحت عامه، به نمایندگی از دولت افغانستان گفت: باوجود این‌که کشور ایران در حال حاضر در بحران ویروس کرونا قرار دارد؛ اما با آن‌هم مقدار ۱۱ تن تجهیزات طبی به افغانستان کمک کمک نموده است.

 

بهادر امینینان سفیر ایران، هدف از این کمک‌ها را مبارزه با ویروس کرونا و حفاظت از جان کارمندان صحی که در خط مقدم نبرد با ویروس کرونا در مراکز صحی قرار دارند، عنوان کرد.

 

سفیر ایران، بر تداوم همکاری‌های کشور ایران در افغانستان تاکید کرد و گفت که این نخستین کمک‌های ما نخواهد بود و این روند ادامه خواهد یافت.

یکشنبه ۱۱ جوزا ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۶

ایران یازده تُن تجهیزات طبی به وزارت صحت عامه افغانستان کمک کرد:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۲۲:۳۶:۱۲

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.