قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
اولین کنگره ملی سیمای سلامت خانواده در اردبیل آغاز به‌کار کرد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

اولین کنگره ملی سیمای سلامت خانواده در اردبیل آغاز به‌کار کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


اولین کنگره ملی سیمای سلامت خانواده در اردبیل آغاز به‌کار کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به‌گزارش اقطاع نیوز، کنگره ملی سیمای سلامت خانواده صبح سه شنبه با حضور معاون پرستاری وزیر بهداشت و برخی مسئولان کشوری و استانی در اردبیل آغاز به‌کار کرد.

این کنگره ملی از امروز به مدت سه روز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با برنامه‌های سخنرانی، ارائه مقالات و پوسترها، برگزاری کارگاه خانواده درمانی پست مدرن راه حل محور، کارگاه‌های مامایی، ازدواج و روانشناختی و ارائه مباحثی پیرامون سلامت روانی روابط خانواده، سلامت خانواده در پاندمی کووید ۱۹، ارتقای سلامت، پیام سلامت و سلامت خانواده برگزار می‌شود.

شهرام حبیب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این کنگره اظهار کرد: جامعه به عنوان سلول کوچک جامعه نیازمند تأمین سلامت است چرا که اگر خانواده درست بنا نشده باشد کودکان نیز به درستی تربیت نخواهند شد.

وی افزود: بخش اصلی شخصیت انسان در ۵ سالگی تشکیل و پایه محکمی بنا نهاده می‌شود و از این لحاظ سرمایه‌گذاری در خصوص خانواده انجام دهیم پایه محکمی برای آینده مملکت بوده و هزینه‌هایی که در این زمینه انجام می‌شود سرمایه‌گذاری پرسود و مهم است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: بسیاری از مسائل خانواده همچون کاهش نرخ ازدواج و باروری در حیطه دانشگاه علوم پزشکی نیست که امیدواریم با بهبود وضعیت اشتغال این کاهش را جبران کنیم.

حبیب‌زاده افزایش طلاق در جامعه را نگران‌کننده و تهدیدی برای نهاد خانواده دانست و تصریح کرد: تهدیدات خانواده از سوی فضای مجازی نیز چالش جدی است که به دنبال راهکارهای رفع این چالش‌ها هستیم.

بهنام مولایی، دبیر اجرایی کنگره و رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این کنگره اظهار کرد: با توجه به آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق، خشونت، نزاع خیابانی و چالش‌های دیگر در این حوزه، برگزاری این کنگره در سطح ملی با بررسی‌های ابعاد و محورهای آنکه از یک سال پیش آغاز شد، در دستور کار قرار گرفته و هم‌اکنون در حال اجراست.

او با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی کنگره بیان کرد: با هم‌اندیشی و نشست‌های مختلف کارگروه‌ها تشکیل و محورهای مشخص شد تا با همفکری و هم اندیشی و با اجماع نظر فرصتی فراهم شود تا چالش‌ها در این زمینه احصا و راهکارهای حل آنها ارائه شودآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاولین کنگره ملی سیمای سلامت خانواده در اردبیل آغاز به‌کار کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.