قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
اولین جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس از سوی دانشگاه تهران برگزار می‌شود / مهلت ارسال آثار تا ۳۰ تیرماه

اولین جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس از سوی دانشگاه تهران برگزار می‌شود / مهلت ارسال آثار تا ۳۰ تیرماه – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش گروه دانشگاه اقطاع نیوز، به نقل از دانشگاه تهران، با هدف ثبت تاریخ دفاع مقدس و همچنین در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری درباره گردآوری خاطرات دوران دفاع مقدس، فراخوان جشنواره خاطره‌نویسی «خاطرات سنگر» در سطح دانشگاه تهران، منتشر شد.

دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، کارکنان و اعضای هیأت علمی شاغل و بازنشسته ایثارگر دانشگاه تهران (رزمنده؛ جانباز؛ آزاده؛ والدین، فرزند و همسران شهید، جانباز و آزاده) مجاز به شرکت در این جشنواره هستند.

مضامین خاطرات باید مرتبط با هشت سال دفاع مقدس از قبیل: خاطرات حماسه عملیات‌های بزرگ فتح خرمشهر، والفجر ۸، کربلای ۱و…، اسارت و آزادگی، لحظه‌های ایثار و شهادت، زندگی در جبهه، شب‌های عملیات، تبلیغات، حفاظت اطلاعات، امداد و نجات، ستاد پشتیبانی جبهه‌ها و کمک‌های مردمی، بمباران شهرها، آموزش، بدرقه و اعزام، پشتیبانی، مخابرات، مهندسی، جهاد، شوخ طبعی‌ها در جبهه و دانشگاه و جنگ و… باشد.

این جشنواره خاطره‌نویسی در دو بخش خاطرات خود نوشت: تحریر خاطرات دانشجویان، همکاران و استادان رزمنده؛ جانباز و آزاده از دوران حضور خود در جنگ و اسارت و..، خاطرات دیگر نوشت: تحریر خاطرات توسط دانشجویان و همکاران شاهد و ایثارگر از زبان والدین فرزند و یا همسر ایثارگر خود (فرزندان معظم شهدا می‌توانند خاطره را از سایر نزدیکان شهدا مانند همسر شهید و یا خواهر و برادر خود که حضور شهید را درک کرده‌اند، نقل کنند.)

در این خاطرات باید زمان، مکان و راویان مشخص باشند و نیازی نیست خاطره به‌صورت داستانی به رشته تحریر در بیاید و خاطرات ارسالی نباید قبلاً در کتابی چاپ شده باشد.

شرکت‌کنندگان می‌بایست فایل متنی خاطرات خود را (هر خاطره شامل حداقل ۲ و حداکثر ۱۰ صفحه A۴ با فونت ۱۲ B Nazanin) به شکل تایپ شده با نرم‌افزار word به پست الکترونیکی دبیرخانه جشنواره به نشانی modir_shahed@ut.ac.ir ارسال کنند. تعداد خاطرات ارسالی محدودیت ندارد و در صورت تمایل ارسال فایل عکس‌های مرتبط با خاطرات بلامانع است.

لازم است، مشخصات ارسال کننده اثر شامل: نام و نام‌خانوادگی، سن، نوع ایثارگری، دانشکده محل تحصیل یا اشتغال و شماره تلفن همراه حتماً ذکر شود.

این جشنواره از روز سوم خرداد ۱۳۹۹ آغاز و مهلت ارسال آثار به دبیرخانه تا ۳۰ تیر ۱۳۹۹ است، به ۹ اثر ارسالی برتر به قید قرعه جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد. همچنین تلاش می‌شود آثار ارسالی در قالب کتابی با نام صاحبان اثر منتشر شود.

اولین جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس از سوی دانشگاه تهران برگزار می‌شود / مهلت ارسال آثار تا ۳۰ تیرماه:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۶:۰۱:۱۹

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.