قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
انتقال اجساد 5 تن از جان‌باخته‌گان حادثه ترافیکی ترکیه به کابل

انتقال اجساد 5 تن از جان‌باخته‌گان حادثه ترافیکی ترکیه به کابل – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


انتقال اجساد 5 تن از جان‌باخته‌گان حادثه ترافیکی ترکیه به کابل

اقطاع نیوز: هیأت اعزامی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در شهر آغری ترکیه، اجساد جان‌باخته‌گان حادثهٔ ترافیکی شهر آغری ترکیه را در محل شناسایی و به شهر استانبول انتقال داد؛ سپس در همکاری و هماهنگی با شرکت هوایی کام‌ایر، اجساد جان‌باختگان به کابل انتقال داده شدند…

وزارت امور خارجه با نشر اعلامیه ای از انتقال پیکرهای پنج تن از جان‌باخته‌گان حادثهٔ ترافیکی شهر آغری ترکیه به کابل خبر داد.

در اعلامیه این وزارت آمده است:

محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه به‌محض آگاهی از حادثهٔ ناگوار ترافیکی در شهر آغری جمهوری ترکیه، به سفارت جمهوری اسلامی افغانستان مقیم انقره هدایت داد تا در شناسایی و انتقال شهدا به کشور، تداوی مجروحان و و رسیده‌گی به آسیب‌دیده‌گان این رویداد، اقدامات فوری و جدی را روی دست گیرند.

به همین اساس، هیأت اعزامی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در شهر آغری ترکیه، اجساد شهروندان افغانستان را در محل شناسایی و به شهر استانبول انتقال داد. سپس در همکاری و هماهنگی با شرکت هوایی کام‌ایر، اجساد جان‌باختگان صبح امروز به کابل انتقال داده شدند. به اساس گزارش سفارت افغانستان مقیم انقره، شهرت جان‌باختگان این حادثهٔ ناگوار قرار ذیل می‌باشد:

۱. وحید الله ولد شیر علی باشندهٔ ولایت ننگرهار

۲. باینظر ولد عبدالرزاق باشندهٔ اصلی ولایت سمنگان

۳. عبدالصبور ولد لعل محمد باشندهٔ اصلی ولایت سمنگان

۴. سیدرحیم ولد سید سلیم باشندهٔ اصلی ولایت میدان وردک

۵. سید طاهر ولد سیدشیرعلی (مهندس) باشندهٔ اصلی ولایت میدان وردک

وزارت امور خارجه، از شرکت هوایی کام ایر که اجساد قربانیان را به‌طور مجانی به کابل انتقال داده است، از صمیم قلب ابراز سپاس امتنان نموده، به شهدای حادثه بهشت برین، به خانواده و دوستان‌شان از خداوند متعال صبر جمیل و به مجروحان شفای کامل، استدعا می‌کند.آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزانتقال اجساد 5 تن از جان‌باخته‌گان حادثه ترافیکی ترکیه به کابلنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.