قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

انتقاد از اریک کانتونا به خاطر بازی در یک فیلم پروپاگاندایی چینی در مورد اویغورها – اقطاع نیوز | خواندنی ها


انتقاد از اریک کانتونا به خاطر بازی در یک فیلم پروپاگاندایی چینی در مورد اویغورها

اریک کانتونا ستاره مشهور سابق دنیای فوتبال به دلیل حضور در یک فیلم پروپاگاندایی چینی در مورد اویغورها مورد انتقاد قرار گرفته است. ستاره سابق تیم فوتبال منچستر یونایتد در این فیلم چینی-فرانسوی که Magic 7 نام دارد نقش خودش را بازی می کند. اما منتقدان بر این باورند که این حضور باعث می شود بینندگان به اشتباه به این باور برسند که مسلمانان اویغور زندگی آرامی در چین دارند در حالی که این گروه اقلیت قومی و مذهبی در چین مورد سرکوب شدید قرار می گیرند. کانتونای ۵۴ ساله در این فیلم مربیگری کودکان اویغوری را برای رسیدن به موفقیت در یک کشور چینی «دوست داشتنی» بر عهده دارد.

اریک کانتونا ستاره مشهور سابق دنیای فوتبال به دلیل حضور در یک فیلم پروپاگاندایی چینی در مورد اویغورها مورد انتقاد قرار گرفته است.

تهیه کنندگان این فیلم می گویند که Magic 7 یک فیلم تبلیغاتی توریستی برای منطقه عمدتاً اویغورنشین سین کیانگ است، منطقه ای که حزب کمونیست چین به نسل کشی علیه اویغورها و وادار کردن آن ها به کار اجباری در کمپ ها متهم شده است. یک روزنامه فرانسوی مدعی شده است که این فیلم به نادرستی «تصویری از زندگی خوب تحت حکومت چین را ارائه می دهد». دولت چین هفته گذشته تحریم هایی را علیه ۹ شهروند بریتانیایی به خاطر تمرکز کردن روی مسائل حقوق بشری در چین و سرکوب اویغورها اعمال کرد.

اریک کانتونا ستاره مشهور سابق دنیای فوتبال به دلیل حضور در یک فیلم پروپاگاندایی چینی در مورد اویغورها مورد انتقاد قرار گرفته است.

یکی از این شهروندان تام توگندات از مقامات سیاسی ارشد بریتانیا است که در این باره چنین اظهارنظر کرده است: «همانطور که کانتونای بزرگ گفته است، وقتی مرغان دریایی کرجی ماهیگیری را دنبال می کنند، به این خاطر است که فکر می کنند ماهی های ساردین به درون دریا انداخته خواهند شد. من بر این باورم که این ماهی ها مانند طلا و نقره می درخشند». گری سرجنت از اتاق فکر سیاست خارجی Henry Jackson Society نیز در این باره چنین اظهار نظر کرده است: «اگر این فیلم، آنطور که در نقدش مشخص شده است، یک پروپاگاندای تمام عیار برای دولت چین است، تمام کسانی که در ساخت آن مشارکت داشته اند باید شرمسار باشند».

اریک کانتونا ستاره مشهور سابق دنیای فوتبال به دلیل حضور در یک فیلم پروپاگاندایی چینی در مورد اویغورها مورد انتقاد قرار گرفته است.

این فیلم در سال ۲۰۱۷ ساخته شده اما هنوز منتشر کننده ای نداشته است. کمپانی فرانسوی Quad که در ساخت این فیلم مشارکت داشته گفته است که این فیلم هیچ ارتباطی با مسائل سیاسی نداشته و اریک کانتونا نیز تاکنون در مورد آن اظهار نظری نکرده است.

بیشتر بخوانید: طرح رتبه‌بندی شهروندان چینی که انسان را به یاد سریال Black Mirror می اندازدآرشیو خواندنی ها | سرویس خبری اقطاع نیوزانتقاد از اریک کانتونا به خاطر بازی در یک فیلم پروپاگاندایی چینی در مورد اویغورهانمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.