قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

امکان برگزاری انتخابات آزاد و سالم در شرایط استراتژیک کنونی وجود ندارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


امکان برگزاری انتخابات آزاد و سالم در شرایط استراتژیک کنونی وجود ندارد

جنبش جهاد اسلامی:یک عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد شرایط استراتژیک کنونی برای برگزاری انتخابات مناسب نبوده و تمام لیست های داوطلب برای شرکت در انتخابات نسبت به مساله آزادی فلسطین بی توجه هستند.

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، دکتر انور ابوطه عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد فضای استراتژیک برای برگزاری یک انتخابات آزاد و سالم مناسب نبوده علاوه بر آنکه این انتخابات قرار است تحت شرایط اشغال برگزار شود.

 

ابوطه تاکید کرد برگزاری انتخابات اولویت فلسطین نبوده بلکه بازسازی پروژه ملی بر اساس مبانی جدید ساختاری و مبارزاتی که از حق مقاومت در برابر اشغالگران حفاظت می کند اولویت کنونی فلسطین است.

 

وی افزود: هدف اصلی انتخابات فعال سازی مجدد خط مذاکرات و خط ترسیم شده در توافق اسلو است، توافقی که شکست آن به اثبات رسیده و نمی توان پس از پیروزی بایدن آن را احیا کرد.

 

این عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی اعلام کرد تصمیم این جنبش برای عدم مشارکت در انتخابات پیش رو بر اساس ملاحظات تاریخی نبوده بلکه پس از بررسی واقعیت های سیاسی موجود اتخاذ شده و بیانگر آن است که معیارهای سنجش وضعیت بسیار معیوب تر از سال ۲۰۰۶ است.

 

ابوطه ادامه داد: انتخابات آغازی برای درگیری ها و یک شکست جدید است، دولت آمریکا سیاست بی طرفی اتخاذ کرده و راستگرایان در انتخابات اسرائیل موفق شده اند و روند عادی سازی روابط افزایش یافته و اختلافات در عرصه داخلی فلسطین وجود دارد، لذا باید رفع اختلافات داخلی و ایجاد یک شراکت ملی پیش از ورود به انتخابات در دستور کار قرار گیرد.

 

وی افزود: هدف اصلی ما حمایت از خط مقاومت تا حد امکان بود علاوه بر آنکه به نظر جنبش حماس برای شرکت در انتخابات نیز احترام می گذاریم اما موضع نهایی جهاد اسلامی در مورد انتخابات پس از بررسی برنامه های ارائه شده از سوی لیست های انتخاباتی اعلام خواهد شد.

 

ابوطه گفت: مشکل برنامه های ارائه شده آن است که تنها به مسائل معیشتی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی پرداخته و هیچ بحثی در مورد آزادی فلسطین در آنها مطرح نشده است.

 

انتهای پیام/ح.ع/


|
شناسه مطلب: ۳۵۴۲۲۷
انتخابات فلسطین
جهاد اسلامی
فلسطین
جنبش جهاد اسلامی فلسطین
آمریکا
حماس
اسرائیل

یادداشت روز

اسرائیل و اقتصاد جهان بیشترین آسیب ها را از جنگ کشتی ها خواهند دید
یادداشت روز/

اسرائیل و اقتصاد جهان بیشترین آسیب ها را از جنگ کشتی ها خواهند دید


مجری این اقدام و این سیاست غیر از رژیم صهیونیستی نمی تواند باشد. اما باید توجه داشت که در این فرایند گسترش ناامنی و درگیری رژیم صهیونیستی بیشتر از همه آسیب خواهد دید. چرا؟ زیرا این رژیم در این حوزه و جبهه از توان بالایی برخوردار نیست و به شدت آسیب پذیر است.

|

استقبال تل‌آویو از لغو قانون ممنوعیت روابط سودان با اسرائیل

استقبال تل‌آویو از لغو قانون ممنوعیت روابط سودان با اسرائیل

دولت سودان قانون ممنوعیت روابط با رژیم صهیونیستی را لغو و تل آویو از این اقدام دولت خارطوم استقبال کرد.

|

کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگو با قدسنا

عملکرد غرب در قبال سوریه و عراق درباره اردن هم مطرح است
کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگو با قدسنا/

عملکرد غرب در قبال سوریه و عراق درباره اردن هم مطرح است


شعث تاکید کرد که غربی ها همانطور که در جریان حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ و ایجاد ناامنی در سوریه در خلال یک دهه گذشته نشان دادند سیاست شان در قبال اردن مشخص است آن ها از اردن برای ضربه زدن به کشورهای منطقه بوِیژه مقاومت فلسطین استفاده می کنند.

|

منابع فلسطینی خبر دادند؛

گفتگوی هیأت مصری و مسئولان حماس درباره انتخابات فلسطین
منابع فلسطینی خبر دادند؛

گفتگوی هیأت مصری و مسئولان حماس درباره انتخابات فلسطین


سخنگوی جنبش حماس گفت که روز سه‌شنبه (دیروز) هیأتی از دستگاه اطلاعات مصر در سفری به نوار غزه با مسئولان حماس دیدار کرد.

|

شهادت من بدست اسرائیل رقم میخورد!

شهادت من بدست اسرائیل رقم میخورد!

با خدای خودم عهد کرده ام شهادتم به دست شقی ترین اشقیای روی زمین؛ به دست اسرائیلی ها باشد. این را هم میدانم که خدا این تقاضای مرا قبول می کند و من به دست آنها شهید می شوم.

|آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزامکان برگزاری انتخابات آزاد و سالم در شرایط استراتژیک کنونی وجود نداردنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.