قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
هم‌سویی شهرداری و خانۀ هنرمندان برای اجرای برنامه‌های فرهنگی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

امکانات شهرداری کرمان جوابگوی حوادث غیرمترقبه بزرگ نیست – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


امکانات شهرداری کرمان جوابگوی حوادث غیرمترقبه بزرگ نیست – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سید مهران عالم زاده صبح سه شنبه در همایش شهرداران سراسر استان کرمان با اشاره به اینکه به شهرداری‌ها همانند بخش خصوصی باید نگاه کرد، بیان داشت: شهرداری‌ها باید مانند بخش خصوصی خودشان درآمدزایی داشته باشند.

وی با اشاره به بحث هزینه و نیروی انسانی افزود: در خصوص هزینه‌ها و نیروی انسانی، شهرداری نیاز به مجوز دارد در شرایطی که در شهرداری کرمان طی چند سال اخیر ۵۰۰ نفر از نیروها بازنشسته شده‌اند اما تاکنون مجوزی برای استخدام نیروی جدید صادر نشده است.

شهردار کرمان گفت: متأسفانه هیئت‌های تطبیق مصوبات را سلیقه‌ای تأیید می‌کنند ضمن اینکه شهرداری‌ها با مشکلات بسیاری از جمله پروسه خرید تجهیزات روبرو هستند.

عالم‌زاده تصریح کرد: با توجه به شرایطی که در خصوص تغییر قیمت کالاها در کشور وجود دارد ما با مشکلات فراوانی مواجه می‌شویم که در این شرایط انتظار داریم با شهرداری‌ها تعاملاتی انجام شود.

وی در خصوص مشکلات بودجه‌ای منابع داخلی شهرداری‌ها گفت: بر اساس قانون دیوان محاسبات کشور شهرداری‌ها فقط باید در بودجه‌های دولتی وارد شوند ضمن اینکه متأسفانه دیوان محاسبات بودجه‌های منابع داخلی را رصد می‌کند و در این خصوص مشکلاتی برای شهرداری‌ها ایجاد می‌کنند لذا از استاندار درخواست می‌کنم در این رابطه تصمیمی اتخاذ کنند.

عالم‌زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به حقوق شهرداران یادآور شد: بنده که شهردار مرکز استان هستم هفت میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم و متأسفانه شاهد هستیم که حقوق شهردار از برخی از کارشناسان شهرداری‌ها کمتر است در صورتی که جمعه کاری شهرداران نیز حذف شده بنابراین این سوال پیش می‌آید که مگر در روز جمعه شهر نیاز به خدمات رسانی ندارد؟

شهردار کرمان گفت: در حال حاضر شهرداری کرمان بدهی‌های مالیاتی و بدهی به تأمین اجتماعی را پرداخت کرده اما بعضی از شهرداری‌ها همچنان با این مشکل روبرو هستند برای اینکه پرداخت حقوق پرسنل اولویت اصلی آنان است.

وی با اشاره به وقوع حوادثی غیرمترقبه در کرمان ابراز داشت: سازمان آتش نشانی شهرداری نیاز به نردبان بلند دارد ضمن اینکه سه سال است که مکرر این موضوع بیان می‌شود و اگر اتفاقی در یکی از واحدهای بلند شهر نظیر اتفاق پلاسکو رخ دهد ما امکاناتی برای امداد و نجات نداریم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزامکانات شهرداری کرمان جوابگوی حوادث غیرمترقبه بزرگ نیست – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.