قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و دو نهاد فناورانه اسلامی /ارائه دستاوردهای فناوری جمهوری اسلامی ایران به کشورهای اسلامی

امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و دو نهاد فناورانه اسلامی /ارائه دستاوردهای فناوری جمهوری اسلامی ایران به کشورهای اسلامی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و دو نهاد فناورانه اسلامی /ارائه دستاوردهای فناوری جمهوری اسلامی ایران به کشورهای اسلامی

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگ خبرگزاری اقطاع نیوز، نشست تفاهم نامه سه جانبه فی مابین شبکه نانو فناوری جهان اسلام و شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و شبکه پارکهای علم و فناوری جهان اسلام با حضور «کریم نجفی برزگر، دبیر کل دانشگاه های مجازی جهان اسلام»، «علیرضا خاوندی مدیر شبکه نانو فناوری جهان اسلام» و «علی باستی دبیرکل شبکه پارک‎های علم و فناوری جهان اسلام»  ظهر امروز ۲۴ دی‌ماه در محل سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

این تفاهم نامه میان سه نهاد بین المللی ذیل مجموعه کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی به منظور افزایش همکاری ها در بخش علمی،آموزشی،پژوهشی فناوری و اجرایی منعقد گردیده است.

هدف از این تفاهم نامه تبادل اطلاعات در ارتباطات با ظرفیت‌های کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در حوزه‌های فعالیت این سه شبکه؛ تقویت ارتباط با کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی؛ برگزاری دوره های آموزشی،کارگاه ها، پروژه ها،کنفرانس ها و نمایشگاه های بین المللی مشترک؛ تقویت ارتباط با نهاد‌های حاکمیتی داخلی و نهاد های بین المللی با استفاده از ظرفیت سه شبکه؛ ایجاد کمیته اجرایی مشترک؛ انتقال بانک اطلاعاتی اعضای سه شبکه به یکدیگر؛ تجاری سازی دانش و محصولات دانش بنیان بوده است.

در ابتدای این نشست کریم نجفی برزگر دبیر‌کل دانشگاه های مجازی جهان اسلام ضمن ابراز خوشحالی از امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه اظهار داشت: این نشست در جهت هم افزایی فعالیت های علمی و بین المللی ترتیب داده شده است؛ شبکه نانو فناوری جهان اسلام  از شبکه های بسیار مهم برای کشورهای اسلامی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد،  کامستک به عنوان یک مرکز مهم علمی و فناوری را میزبانی کند؛ شبکه دانشگاه مجازی جهان اسلام هم میزبانی این شبکه را برعهده دارد.

دبیر‌کل دانشگاه های مجازی جهان اسلام اذعان داشت: این سازمان با هدف رشد زیر ساخت‌های علمی کشور‌های اسلامی ۱۳ شبکه در جهان تاسیس کرده که مهم ترین آن، شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام بوده و میزبانی آن متعلق به کشورمان است.

برزگر تصریح کرد: امیدواریم که بتوانیم با همکاری این سه شبکه هم افزاییمان را گسترش دهیم و ارتباطاتمان را فعال کنیم؛ باید گفت که این هم افزایی برای رشد جهان اسلام و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام بسیار مهم و  اقدام موثری  است؛ برای کامستک بسیار مهم است که سه شبکه در جمهوری اسلامی ایران فعال باشد.

وی ادامه داد: خوشحالیم که نگاه هایی که از بیرون کشور به جمهوری اسلامی ایران است که ببینند مجموعه های ما با یکدیگر هماهنگ هستند و انشالله در صدد هستیم تا یک دبیرخانه مشترک دانشگاهی برقرار کنیم.

برزگر خاطر نشان کرد: نگاه ما تقویت جهان اسلام است؛ تا با بهره برداری از ظرفیت هوشمند جهان اسلام به نوعی بتوانیم در شکل گیری تمدن نوین اسلامی سهم ویژه ای داشته باشیم و به کامستک نشان دهیم که سه شبکه نانو فناوری جهان اسلام و شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام  و شبکه پارکهای علم و فناوری جهان اسلام به نحو احسن فعالیت های خود را انجام می‌دهند.

در ادامه پروفسور محمد اقبال چودری به صورت آنلاین در این نشست شرکت کرد و به ایراد سخنرانی پرداخت.

سپس علیرضا خاوندی مدیر شبکه نانو فناوری جهان اسلام اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای هم افزایی های است که این سه شبکه می توانند با یکدیگر داشته باشند؛ امیدواریم بتوانیم با کمک یکدیگر یک اثر بخشی خوبی را هم برای سربلندی  کشور خودمان داشته باشیم، به جهان این موفقیت را نشان دهیم و به رشد ارتباطاتمان بیافزاییم.

وی افزود: این مسیر، مسیری است برای معرفی جمهوری اسلامی ایران به جهان اسلام از لحاظ حضور در صحنه های علم و فناوری، نانو و دانشگاه و… و توانمندی علمی ایران را در کشورهای جهان اسلام نشان می‌دهد و امیدواریم این همکاری ها ادامه دار باشد؛ ما آمادگی خود را در این مسیر جهت هرگونه همکاری اعلام می‌کنیم.

در ادامه علی باستی دبیرکل شبکه پارک‎های علم و فناوری جهان اسلام اظهار داشت: اهمیت این سه شبکه در جهان اسلام است و این وظیفه را برای ما سخت تر می‌کند؛ اما از طرفی انگیزه مان را در جهت پیشبرد امور افزایش می‌دهد.

وی افزود:فعالیتهای ما در خارج از جمهوری اسلامی ایران باید بیشتر باشد و این انگیزه ای را ایجاد می کند تا بتوانیم از نیروهای جوان در این مسیر استفاده کنیم و با برنامه ریزی صحیح به هدف مطلوب خود برسیم.

در پایان نشست  تفاهم نامه بین «شبکه نانو فناوری جهان اسلام»، «شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام» و شبکه پارکهای علم و فناوری جهان اسلام امضا گردید.

انتهای پیام/آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزامضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و دو نهاد فناورانه اسلامی /ارائه دستاوردهای فناوری جمهوری اسلامی ایران به کشورهای اسلامینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.