قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
امسال حدود 52 تُن عسل در بامیان تولید می شود

امسال حدود ۵۲ تُن عسل در بامیان تولید می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


امسال حدود ۵۲ تُن عسل در بامیان تولید می شود

وزارت زراعت می گوید که مطابق پیش‌بینی ها، در سال جاری حدود ۵۲ تن عسل در ولایت بامیان تولید خواهد شد. تولید این محصول در این ولایت، نسبت به گذشته افزایش یافته است.

 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در خبرنامه ای اعلام کرده است که پرورش زنبور عسل در ولایت بامیان به‌گونه‌ بی‌سابقه افزایش یافته است.

 

این وزارت پیش‌بینی کرده که در سال جاری نزدیک به ۵۲ تُن عسل در بامیان تولید خواهد شد.

 

در اعلامیه‌ی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به نقل از عبدالوهاب محمدی، رییس زراعت بامیان آمده است که پرورش زنبور عسل در این ولایت از شش سال به این طرف مروج شده است.

 

به گفته‌ی محمدی، در حال حاضر هشت اتحادیه کوپراتیفی تولید و پروسس عسل در بامیان وجود دارد. شماری از مسئولان مراکز پروسس عسل در بامیان گفته‌اند که همکاری وزارت زراعت باعث افزایش عسل در این ولایت شده است.

 

طبق اعلامیه‌ی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، چهار نوع عسل در بامیان تولید می‌شود. عسل کوهی، عسل گل رشقه، عسل گف سنجد و عسل گل شبتل از انواع عسل است که در بامیان تولید می‌شود.

 

این وزارت همچنان گفته است که عسل تولید شده در ولسوالی‌های ورس و پنجاب ولایت بامیان به دلیل داشتن گل‌ها و بته‌های کوهی از نام و مزه‌ی خاص برخوردار است.

دوشنبه ۱۰ سنبله ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزامسال حدود ۵۲ تُن عسل در بامیان تولید می شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.