قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
متولیان رزمایش مواسات شفاف‌سازی را سرلوحه کار خود قرار دهند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

امر به معروف فقط با حرف و سخنرانی در جامعه پیاده نمی‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


امر به معروف فقط با حرف و سخنرانی در جامعه پیاده نمی‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، صبح امروز در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم کارها به سامان برسد باید همه با هم دست‌به‌دست هم دهند، اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر بهانه‌ای است برای اینکه مردم به میدان آمده و تذکر لسانی بدهند و قوه قضائیه هم به‌عنوان قانون در کشور از آنها حمایت کند.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر تنها با حرف و سخنرانی در جامعه پیاده نمی‌شود، گفت: برای تحقق این مهم هم کار فرهنگی و هم سرهنگی نیاز است.

وی با اشاره به اینکه اقتدار نظام باید در جامعه خود را نشان دهند، افزود: فرهنگ و سرهنگ باید با هم به‌عنوان دو بال در عرصه امربه‌معروف و نهی از منکر عمل کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی خطاب به اعضای این ستاد، بیان کرد: کارها و مسئولیت‌ها را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر به هم واگذار نکرده و به گردن هم نیندازیم؛ زیرا امربه‌معروف و نهی از منکر وقتی خود را نشان می‌دهد که تعاون و همکاری وجود داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تصریح کرد: ستادها، نهادها و شوراها حلال مشکلات نیستند بلکه یک وسیله برای کمک به فرهنگ سازی هستند.

وی اضافه کرد: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر لشکر نیست که همه کارها را انجام دهد، به همین دلیل باید مفاسد را به همکاری همدیگر رفع کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه همه باید احساس مسئولیت کنند، گفت: دین ما می‌گوید مهم‌ترین پایه دین‌داری امربه‌معروف و نهی از منکر است؛ ازاین‌رو باید اهتمام همگانی نسبت به این فریضه مهم افزایش یابد.

امام‌جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش دوچرخه‌سواری بانوان در سطح شهر، اظهار کرد: باید مکان‌های مناسبی برای دوچرخه‌سواری بانوان در سطح استان ایجاد شود.

وی افزود: همان‌گونه که پیامبر اکرم (ص) تأکید داشت اول مسجد قبا بسازید و بعد مسجد ضرار را خراب کنید، در مورد این موضوع هم باید ابتدا محل مناسب برای دوچرخه‌سواری بانوان ایجاد شده و سپس جلوی دوچرخه‌سواری در خیابان و معابر گرفته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه فقط برخورد سلبی و نهی فایده ندارد بلکه باید راه‌های اصلاح یک موضوع هم مدنظر قرار بگیرد، گفت: چه اشکالی دارد شهرداری پارک ویژه بانوان بسازد تا بانوان بتوانند با فراغ بال در این مکان‌ها به دوچرخه‌سواری بپردازند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزامر به معروف فقط با حرف و سخنرانی در جامعه پیاده نمی‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.