قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
خبرگزاری مهر رسانه‌ای فاخر است و از آن حمایت خواهیم کرد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز رسانه‌ای فاخر است و از آن حمایت خواهیم کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی در سفر یک روزه به استان قزوین برای معرفی مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی این استان در گفتگوی اختصاصی با اقطاع نیوز در خصوص رویکرد جدید سازمان در تدوین شاخص‌های حوزه دین اظهار داشت: تدوین شاخص‌ها کاری از جنس سیاست گذاری است که دستگاه‌های مختلف از جمله حوزه علمیه باید در آن مشارکت کنند تا به نتیجه برسیم.

وی افزود: اعتقاد دارم تدوین شاخص‌های حوزه دینی باید با محور شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد اما ما با تعامل دبیرخانه شورا در تدوین شاخص‌های فرهنگی دینی نقش جدی پذیرفته ایم ولی متأسفانه جلسات شورا مدتی است که تعطیل شده و جای انتقاد و گلایه دارد.

قمی اضافه کرد: تشکیل نشدن جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی هیچ توجیهی ندارد هر چند دبیرخانه شورا فعال است اما انتظار داریم اموری چون تدوین شاخص‌ها را با جدیت دنبال کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور یادآور شد: یکی از نقش‌های سیاست گذارانه و تدوین شاخص‌ها با سازمان است و نقش‌های دیگر هم تسهیل گرانه و حمایت گرایانه و نقش‌هایی است که توسط بخش مردمی نمی‌تواند انجام شود.

وی یادآور شد: نقش‌های تصدی گری اجتناب پذیر هم ممکن است بر عهده سازمان نهاده شود اما اولویت ما حرکت به سمت نقش‌های سیاست گذاری، تسهیلگری و حمایتی است اما اعتقاد داریم مردم باید میدان دار عرصه فرهنگی باشند.

حجت الاسلام قمی تصریح کرد: سازمان تبلیغات حامی مردم و تشکل‌های مردمی است و امیدواریم با سپردن کارها به تشکل‌های غیردولتی فعالیت‌ها شتاب گیرد.

کاهش اعتبارات فرهنگی نگران کننده است

وی اظهار داشت: پایین بودن اعتبارات فرهنگی دست ما را بسته است لذا به نظر می‌رسد باید به سمت بهره گیری از توان و ظرفیت مردمی باشیم تا گره‌های فرهنگی را به دست خودشان باز کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور یادآور شد: مصارف و نیازهای فرهنگی در ردیف نیازهای اجتناب ناپذیر جامعه است و فرهنگ به منزله هواست که جامعه آن را تنفس می‌کند که اگر این هوا آلوده باشد ریه‌ها آسیب خواهند دید.

حجت الاسلام و المسلمین قمی اضافه کرد: برای علاج مشکلات دستگاه‌های فرهنگی باید فکری اساسی کرد البته باید اعتبارات فرهنگی بهینه‌تر هزینه شود و با دوری از ائتلاف و موازی کاری می‌توانیم بخشی از چالش‌های فرهنگی را حل کنیم.

وی اظهار داشت: مدیریت مصرف در کشور ما هوشمندانه و منطقی نیست و در شرایطی که هزینه‌های سنگینی برای قند و شکر و روغن نباتی مصرف می‌شود و در کنار آن برای درمان بیماری‌های ناشی از آن مانند دیابت هم اعتبارات هنگفتی اختصاص می‌دهیم اما برای امور فرهنگی حاضر نیستیم اعتبار مناسبی تخصیص دهیم.

blank

قمی بیان کرد: این رفتار هوشمندانه ای نیست و اگر بتوانیم بخشی از هزینه‌ها را به فرهنگ سازی تخصیص دهیم میزان هزینه‌های اجتماعی و میزان درصد آسیب‌های اجتماعی کاهش معناداری پیدا می‌کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: امروزه برخی کشورها با رفتار عاقلانه در بخش فرهنگ هزینه قابل توجهی می‌کنند و نتیجه آن را در جامعه می‌بینند هرچند مقاصد فرهنگی آنها با ما فرق دارد اما متأسفانه در کشور علیرغم این که اعتبارات فرهنگی محدود است همه آن نیز محقق نمی‌شود.

اقطاع نیوز رسانه‌ای فاخر است

حجت الاسلام قمی در پاسخ به این سوال که رویکرد شما در حمایت از اقطاع نیوز چیست پاسخ داد: به نظرم اقطاع نیوز یک رسانه فاخر، محترم و مستقل است که سیاست‌های کلان تبلیغی و فرهنگی سازمان تبلیغات را اجرا می‌کند و برای ما اهمیت زیادی دارد.

وی بیان کرد: اقطاع نیوز برای ما فاخر، محترم و در عرصه فرهنگی و اطلاع رسانی قابل اتکاست و حتماً از آن حمایت خواهم کرد.

 

اقطاع نیوز رسانه‌ای فاخر است و از آن حمایت خواهیم کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۷:۱۵:۵۳

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.