قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
اقدام بی‌سابقه رژیم صهیونیستی برای شهرکسازی در کرانه باختری

اقدام بی‌سابقه رژیم صهیونیستی برای شهرکسازی در کرانه باختری – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


اقدام بی‌سابقه رژیم صهیونیستی برای شهرکسازی در کرانه باختری

به گزارش اقطاع نیوز از پایگاه خبری “فلسطین الیوم” در این گزارش که از سوی دفتر ملی دفاع از زمین و مقاومت در برابر شهرکسازی سازمان آزادیبخش فلسطین منتشر شده، آمده است که در ادامه شهرکسازی‌ها در کرانه باختری، کابینه اسرائیل پنجشنبه گذشته نیز با طرح ساخت ۳ هزار و ۲۱۲ واحد جدید در بخش‌های مختلف کرانه باختری موافقت کرده است.

این گزارش می‌افزاید: موافقت کابینه اسرائیل با ساخت واحدهای شهرکسازی، یک ماه پس از امضای پیمان صلح امارات و بحرین با اسرائیل با میانجی‌گیری آمریکا در ۱۵ سپتامبر گذشته روی می‌دهد.

براساس این گزارش، این اقدام مخالفت با حقوق و قوانین مشروع بین‌المللی است و کوچک شمردن بی‌حد و حصر موضع جامعه جهانی و سرمایه‌گذاری علنی بر روی توافق عادی سازی است.

سازمان آزادیبخش فلسطین همچنین اعلام کرد که مقام‌های اشغالگر اسرائیلی همچنین اخیرا با ساخت خودسرانه واحدهای شهرکسازی زیادی موافقت کرده‌اند.

ساف به نقل از سازمان “صلح اکنون” که یک سازمان مردم نهاد اسرائیلی و مخالف با احداث شهرکسازی است، اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو با تمام قدرت به سوی الحالق کرانه باختری به اسرائیل پیش می‌رود.

سازمان صلح اکنون به نقل از منابعی که خواست نامشان محفوظ بماند، اعلام کرد که احتمال موافقت با ساخت شمار بیشتری از واحدهای شهرکسازی تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ توسط مقام‌های اسرائیلی وجود دارد.

این سازمان مردم نهاد پیشتر نیز اعلام کرده بود که پیش از موافقت کنست (پارلمان اسرائیل) با توافق صلح با امارات، نتانیاهو دوستان جدیدش در حاشیه خلیج [فارس] را به خاطر موافقت با احداث واحدهای شهرکسازی در کرانه باختری خجالت زده کرده است.

براساس قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ کرانه باختری غیرقانونی است.

گزارش ساف پس از آن اعلام می‌شود که امارات پس از اعلام توافق سازش و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، مدعی شد که توقف این طرح اشغالی، بخشی از توافق بوده و تل آویو تعهد داده است که اجرای این طرح را متوقف کند؛ ادعایی که خیلی زود از سوی مقامات صهیونیست‌ و در رأس آن‌ها نتانیاهو، تکذیب شد.

طرح جنجالی الحاق کرانه باختری رود اردن که نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود، بدنبال اجرایی کردن آن از اول ماه ژوئیه (۱۱ تیرماه) است، با موج شدید مخالفت‌ها و محکومیت‌های جهانی به تأخیر افتاد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاقدام بی‌سابقه رژیم صهیونیستی برای شهرکسازی در کرانه باخترینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.