قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
اقامتگاه بوم گردی «جانا» وقوع یک رویا - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

اقامتگاه بوم گردی «جانا» وقوع یک رویا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


اقامتگاه بوم گردی «جانا» وقوع یک رویا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی اقطاع نیوز، اقامتگاه‌ها از زمان‌های قدیم وجود داشته‌اند و در طی سالیان متمادی تغییرات زیادی داشته‌اند. امروزه یکی از انواع اقامتگاه‌هایی که موجود دارد اقامتگاه بوم گردی است. همانطوری که از اسم آن پیداست، این دسته از اقامتگاه‌ها در مناطقی قرار دارند که افراد بومی در آن ساکن هستند و معمولاً در روستاها واقع شده‌اند. بنابراین این نوع اقامت با مواردی که شما در هتل‌ها ساکن می‌شوید متفاوت است و بالطبع مزایا و زیبایی‌های خاص خود را در پی خواهد داشت.

بوم گردی چیست؟

بوم گردی واژه‌ای است که از عبارت Eco- Tourism گرفته شده است کلمه اکو که از زبان یونانی گرفته شده است معنی طبیعت و یا محیط زیست را می‌دهد و کلمه توریسم هم به معنی گردشگری است. بنابراین افرادی که در صفرهای خودشان خارج از محدوده‌های شهری و در طبیعت ساکن می‌شوند را بوم گرد می‌نامند. یکی از خصیصه‌های این افراد این است که در طول صفر خودشان به محیط زیست آسیبی وارد نمی‌کند و در واقع حامی محیط زیست هستند.

اقامتگاه بومگردی چیست؟

اقامتگاه بومگردی همان طور که از اسمش پیداست یک اقامتگاهی است که در محیط‌های طبیعی و یا در روستاها قرار دارند، تا بوم گردان بتوانند در آنها اقامت کنند. بر خلاف هتل‌ها که معمولاً به یک شکل هستند و پذیرایی‌های تقریباً یکسانی دارند اقامتگاه‌های بوم گردی هر کدام معمولاً به شیوه سنتی همان منطقه ساخته و تزئین شده‌اند. این مکان‌ها باید دارا یکسری از عوامل باشند که در این مطلب به آنها اشاره می‌کنیم.

اولین ویژگی که باید در نظر داشته باشید طراحی بومی این دسته از اقامتگاه‌ها می‌باشد. این اماکن با هدف آشنا سازی مسافران و گردشگران با فرهنگ بومی هر شهر یا روستا شکل گرفته‌اند. این اقامتگاه‌ها در واقع چکیده و نماینده فرهنگ یک نقطه از کشور می‌باشد که هر کدام به نوبه خود خاص و جذاب هستند و این ویژگی فقط در مورد نمای بیرونی آنها صدق نمی‌کند. طراحی و دکوراسیون داخلی هر کدام از این مکان‌ها با فرهنگ آن منطقه تطابق کامل دارد. یک ویژگی دیگر سرو غذاهای خوشمزه و متنوع بومی منطقه است. اگر می‌خواهید غذاهای رویایی مناطق روستایی را بخورید حتماً به اقامتگاه‌های مناطق مختلف سر بزنید. همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم در این دسته از اقامتگاه‌ها محیط زیست بسیار مهم می‌باشد. شما در این مکان‌ها باید حداقل پسماند را داشته باشید و به خوبی آنها را مدیریت کنید. استفاده از آب باید با صرفه جویی باشد و در نهایت شما با اقامت در این مهمان سراهای دلنشین به طبیعتی بکر و ناب دسترسی خواهید داشت.

جانا یکی از بهترین اقامتگاه‌های بوم گردی شمال ایران

در شهرستان تنکابن و در منطقه دو هزار اقامتگاه جانا آماده میزبانی از مسافران می‌باشد. چه از بوم گردان باشید و چه قصد داشته باشید که در یک محیط آرام استراحت کنید در هر دو صورت بدون شک این مکان سفری رویایی را برای شما به ارمغان می‌آورد. مدیریت این مجموعه با یک ذوج تهرانی است که با هدف همایت از حیوانات و محیط زیست از تهران مهاجرت کردند و این اقامتگاه را تأسیس کردند. حتی اسم این اقامتگاه را از روی گربه‌ای که سرپرستیش را قبول کرده بودند انتخاب کردند. با حمایت سازمان میراث فرهنگی گردشگری و بومگردی شهرستان تنکابن و اهالی بومی منطقه این ذوج خوش سلیقه توانستند جانا را از یک اقامتگاه به مجموعه اقامتی تبدیل کنند تا شما بتوانید در مکان‌های بکر و دلنشین بومی شهرستان تنکابن سفر دلنشینی را داشته باشید. اولین سویت های این مجموعه کلبه پرستو و سوئیت سرخه بودف با گذشت زمان این مجموعه وسعت یافت و حالا شامل هشت سویت با نام‌های: کلبه پرستو، سوئیت سرخه، خانه مایا، ویم کومه، سوئیت سرخس، سویت سره، گته گلی خانه و مجموعه ورونا می‌باشد. شما عزیزان برای رزرو و تماس با این مجموعه می‌توانید از اطلاعالت زیر استفاده کنید و یا به راحتی عبارت اقامتگاه جانا را در موتور جستجوی گوگل جستجو کنید و از نظراتی که کاربران به این اقامتگاه داده‌اند نیز مطلع شوید.

blank

شماره‌های تماس: ۰۹۱۹۱۰۰۷۲۶۷، ۰۱۱۵۴۲۴۵۰۰۸ قاسمی

آدرس سایت رسمی: www.jannahome.com

آدرس اینستاگرام : janna__home (دو آندرلاین)

* این مطلب صرفاً یک خبرآگهی است و اقطاع نیوز در مورد محتوای آن هیچ نظری ندارد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاقامتگاه بوم گردی «جانا» وقوع یک رویا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.