قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

افزایش ۱۰ درصدی مبتلایان کرونا در استان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


افزایش ۱۰ درصدی مبتلایان کرونا در استان

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان امروز شنبه اعلام کرد: «روند بیماری کرونا در استان کرمان که رو به کاهش بود، متوقف شده است و طی دو، سه روز گذشته آمار مبتلایان ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است».

دکتر رشیدی‌نژاد درباره‌ی واکسیناسیون کرونا نیز توضیح داد: «تاکنون ۱۳ هزار دوز واکسن به دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان آمده و از آنجا که هر واکسن دو دوز تزریق دارد، در واقع، شش هزار و ۵۰۰ واکسن داشتیم که برای کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص، سرطانی‌ها، سالمندان، جانبازان و آخرین محموله نیز به تعدادی از پاکبانان اختصاص داده شد».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از اقطاع نیوز کرمان، دکتر حمیدرضا رشیدی‌نژاد، امروز هفتم فروردین‌ماه در جلسه‌ی استانی ستاد مدیریت کرونا اظهار کرد: «در آزمایشات سرپایی، موارد مثبت بیماران نسبت به قبل بین ۳۰ تا ۵۰ درصد و در بستری‌ها تا ۳۰ درصد افزایش نشان می‌دهد».

وی بیان کرد: «افزایش موارد ابتلا نشان می‌دهد آرام آرام شیوع بیماری در استان کرمان بیش‌تر می‌شود و هشدار می‌دهد که آمادگی لازم را داشته باشیم».

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با اشاره به اینکه بسیاری از استان‌های کشور روند افزایشی بیماری را دارند، گفت: «مرگ‌ومیرهای ناشی از کرونا در استان ثابت مانده و کنترل شده و دو سه ماه است که این روند را داریم و امیدواریم افزایشی در بستری و مرگ‌ومیرها نداشته باشیم».

رشیدی‌نژاد درباره‌ی واکسیناسیون کرونا نیز توضیح داد: «واکسن‌هایی که می‌آید با کد مشخص و جمعیتی که قرار است تزریق شود و با تعداد مشخص می‌آید و کمیته هماهنگی استانی به ریاست استاندار داریم و گزارش کار ارائه می‌شود».

وی با تاکید مجدد بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا گفت: «رستوران‌ها پرخطرترین مکان‌ها در بحث شیوع ویروس کرونا و عامل خطر است». / الفافزایش ۱۰ درصدی مبتلایان کرونا در استاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.