قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
خرید ۱۴۳۲ میلیارد تومان تجهیزات مقابله با کرونا در کشور - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

افزایش ۸۱ تخت ویژه بیمارستانی در استان زنجان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


افزایش ۸۱ تخت ویژه بیمارستانی در استان زنجان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، خدیجه ابراهیم خانی ظهرچهارشنبه در رزمایش سایبری بیمه سلامت هشت استان کشور که به میزبانی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: طی نامه‌ای از سوی وزارت بهداشت به استان‌ها، تعداد ۸۱ تخت ویژه در استان زنجان افزایش پیدا کرد و با توجه به هزینه بالای تخت‌های ویژه، این تمهیدات اتفاق افتاده است.

وی در رابطه با آخرین آمار در خصوص پروژه‌ها و اقدامات انجام شده، افزود: در زمینه رسیدگی الکترونیکی به اسناد بستری در بخش دولتی دانشگاهی، در حال حاضر وضعیت بسیار خوبی داریم که در بعضی مراکز بالای ۹۵ درصد اسناد به طریق الکترونیکی پذیرش و رسیدگی می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان تصریح کرد: در بخش غیردولتی دانشگاهی نیز اقدامات در بیمارستان بهمن شروع شده و مبادله الکترونیکی در حال انجام است. همچنین در بیمارستان امام حسین (ع) زنجان و امید ابهر نیز مبادله الکترونیکی شروع شده اما بیمارستان ارتش با توجه به قرارداد مجدد منقعد شده، به زودی آغاز به کار خواهد شد.

ابراهیم خانی در خصوص الکترونیکی شدن سایر مراکز نیز بیان کرد: کلینیک‌های امام علی (ع)، شفا و حکیم نیز اقداماتی را انجام داده و در سایر مراکز خیریه از جمله مهرانه و کلیوی نیز اقدامات اولیه شروع شده و انتظار داریم تا آبان‌ماه امسال زیرساختهای لازم آماده و شروع پذیرش و رسیدگی به طریق الکترونیکی انجام شود.

وی در رابطه با نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیکی افزود: در مطب‌های طرف قرارداد با بیمه ۹۱.۳ درصد مطب‌ها متصل به نسخه‌نویسی الکترونیکی بوده و در آزمایشگاه‌ها و رادیولوژی‌ها نیز به صورت صد درصدی و در داروخانه‌ها ۶۵ درصد نسخه‌پیچی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجاناظهار کرد: از حدود ۱۱۱ داروخانه در استان، ۷۷ داروخانه نسخه‌پیچی انجام می‌پذیرد و انتظار داریم تا ۹ آذرماه امسال همه نسخه‌پیچی‌ها و نسخه‌نویسی‌ها به طریق الکترونیکی انجام شود.

ابراهیم خانی یادآور شد: با توجه به اقدامات انجام شده، بیمه سلامت جزو پیشروترین سازمان‌ها در کل کشور از بابت ارائه خدمات الکترونیکی خدمات است.

وی با بیان اینکه الکترونیکی شدن خدمات به خصوص در زمان شیوع همه‌گیری کرونا دارای اهمیت فراوانی است، افزود: امیدواریم تا تاریخ اعلام شده بیشترین اقدامات انجام شود و کاهش مصرف دفترچه درمانی اتفاق بیافتد.

ابراهیم خانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در موارد بخش بستری و سرپایی مراکز طرف قرارداد، نیازی به ارائه دفترچه درمانی نیست و مردم می‌توانند با ارائه کد ملی، خدمات دریافت کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزافزایش ۸۱ تخت ویژه بیمارستانی در استان زنجان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.