قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

افزایش شمار قربانیان مهاجرت به اروپا در سال ۲۰۲۰ عیسوی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


افزایش شمار قربانیان مهاجرت به اروپا در سال ۲۰۲۰ عیسوی

مهاجرت 550x295 - افزایش شمار قربانیان مهاجرت به اروپا در سال ۲۰۲۰ عیسوی

اقطاع نیوز: یک نهاد بین‌المللی فعال در امور پناهجویان، تایید کرد که در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲ هزار پناهجو در مسیر رسیدن به اروپا جان باختند یا ناپدید شدند…

به نقل از اسوشیتدپرس؛ یک نهاد بین‌المللی فعال در امور پناهجویان، تایید کرد که در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۳۰۰ پناهجو در مسیر رسیدن به اروپا جان باختند یا ناپدید شدند.

مقایسه آمار نشان می‌دهد که شمار قربانیان در سال گذشته عیسوی به نسبت دور مشابه در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

بر بنیاد آمارهای رسمی، حدود ۲۰۹۵ پناهجو در سال ۲۰۱۹ و ۲۳۴۴ پناهجو نیز در سال ۲۰۱۸ در مسیر رسیدن به قاره اروپا قربانی شدند.

اگرچه شمار مهاجرین و پناهجویانی که در سال ۲۰۲۰ خود را به اروپا رساندند، به کم‌ترین میزان خود در یک دهه گذشته رسیده است، اما آمار جان‌باختگان و ناپدیدشدگان در مسیرهای بحری همچنان به‌نحوی هشدارآمیز بالاست.

در گزارش اخیر سازمان بین‌المللی مهاجرت آمده است از میان ۹۳ هزار مهاجر یا پناهجویی که در سال ۲۰۲۰ به شکل غیرقانونی خود را به اروپا رساندند، حدود ۹۲ فیصد از مسیرهای بحری از غرب افریقا به مقصد هسپانیا – عبور کردند.

اغلب این افراد مجبور شدند سوار بر قایق‌هایی مهاجرت کنند که برای عبور و مرور در چنین مسیرهایی ایمن و مناسب نبودند.

این گزارش می‌افزاید بحران شیوع ویروس کرونا در حالی به افزایش چندبرابری مهاجرت غیرقانونی در مسیر یادشده انجامیده که در یک سال گذشته، سخت‌گیری‌ها در کنترول سرحدات تشدید شده است.

بسیاری از پناهجویان و مهاجرین تا پیش از این در بخش‌هایی نظیر ماهیگیری و زراعت مشغول به کار بودند اما تبعات اقتصادی ناشی از شیوع کووید ۱۹ آنها را وادار به مهاجرت غیرقانونی کرده است.

آمارها همچنین نشان می‌دهد که از آغاز سال روان عیسوی تا اکنون (طی سه ماه گذشته) ۳۰۰ پناهجو در پی اقدام به مهاجرت از مسیرهای بحری جان باخته‌اند.

 آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزافزایش شمار قربانیان مهاجرت به اروپا در سال ۲۰۲۰ عیسوینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.