خانه | سایر استان ها | مرکزی | افزایش سهم استان ها از اعتبارات تملک و دارایی توسط دولت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
افزایش سهم استان ها از اعتبارات تملک و دارایی توسط دولت - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

افزایش سهم استان ها از اعتبارات تملک و دارایی توسط دولت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سید مهدی مقدسی روز پنج شنبه در اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: در قانون برنامه ششم توسعه اعلام شده که اعتبارات تملک و دارایی باید تا پایان برنامه به ۳۰ درصد برسد که اکنون سهم استان به ۳۰.۸۸ درصد رسیده است و از دولت انتظار می‌رود، سهم اعتبارات استان‌ها را در این حوزه تا سال ۱۴۰۰ افزایش دهند که با ساختار دولت منطبق است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: با توجه به اتمام فرصت جذب اعتبارات تملک و دارایی تا ۳۱ شهریور ماه سال جاری از دستگاه‌های اجرایی استان انتظار می‌رود، برای جذب این اعتبارات تلاش کنند.

مقدسی بیان کرد: رویکرد اتمام پروژه‌های نیمه تمام در این دولت شکل گرفت و در این راستا استاندار و دستگاه‌های اجرایی استان پروژه‌های مهم را طوری برنامه ریزی کنند که در پایان سال ۹۹ بهره برداری چندین پروژه ملی را شاهد باشیم.

وی با اشاره به تکمیل پروژه ملی جاده فرمهین- خنجین- کمیجان- نهاوند عنوان کرد: این پروژه با فراهان و کمیجان مشترک است و باید کلنگ زنی آن آغاز شود. برای آن اعتباری ملی بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده‌است. این اعتبار سال ۸۸ تخصیص یافته و علت تأخیر در اجرا، طراحی و کارهای مشاور پروژه است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان تصریح کرد: تعامل منطقی باید بین مجلس و دولت برقرار شود تا بتوان برای حل مسائل کشور اقدام کرد.

افزایش سهم استان ها از اعتبارات تملک و دارایی توسط دولت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۲ ۱۱:۳۴:۰۲

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.