قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
حدود سه میلیون تن ذرت در بنادر کشور آماده عرضه به بازار است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

افزایش تولیدات کشاورزی با بهره برداری از طرح پایاب سد خدا آفرین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


افزایش تولیدات کشاورزی با بهره برداری از طرح پایاب سد خدا آفرین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، کاظم خاوازی ظهر سه‌شنبه در بازدید از طرح ۴۲ هزار هکتاری پایاب سد خداآفرین واقع در منطقه مغان عنوان کرد: با بهره برداری از این طرح شاهد رشد ۳/۵ تا ۴ برابری در تولید محصولات کشاورزی خواهیم بود که گام مؤثری در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در جهش تولید خواهد بود.

وی افزود: با توجه به اینکه ۷۵ درصد از اراضی مطالعه شده در این طرح دیم است لذا تأمین آب این اراضی طبق برنامه ریزی های انجام شده از این طرح خواهد بود و این اراضی از دیم به اراضی آبی تبدیل خواهند شد.

وزیر جهاد کشاورزی از واگذاری هفت هزار هکتار زمین زراعی تا پایان سال جاری به کشاورزان خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر هشت هزار هکتار زمین زراعی و ۲ هزار هکتار باغ در اجرای مرحله اول این طرح همراه با تأمین آب در اختیار کشاورزان قرار گرفته و تا پایان سال نیز واگذاری در این خصوص خواهیم داشت.

خاوازی این طرح را گامی مؤثر در تغییر اقتصاد منطقه مغان دانست و تصریح کرد: با توجه به کمبود بسترهای فرآوری محصولات در استان با ایجاد حلقه‌های فرآوری، بسته بندی، لجستیک، حمل و نقل و صادرات محصول، این طرح به عنوان شاخصهی مهم اقتصادی برای استان اردبیل تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه بهره برداری از این طرح موجب افزایش سه تا چهار برابری تولیدات کشاورزی خواهد شد، اظهار کرد: در زمینه قیمت پایین محصولات تولیدی و متضرر شدن کشاورزان در هنگام برداشت محصول با ابلاغ الگوی کشت و تنظیم بازار در فصل پاییز در صدد رفع این مشکل تلاش خواهیم کرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزافزایش تولیدات کشاورزی با بهره برداری از طرح پایاب سد خدا آفرین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.