قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

افراد بالای ۱۸ سال تا پاییز علیه کرونا واکسینه می‌شوند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


افراد بالای ۱۸ سال تا پاییز علیه کرونا واکسینه می‌شوند

اقطاع نیوز – گروه جامعه: سخنگوی وزارت بهداشت گفت که طبق پیش‌بینی و برنامه‌ریزی‌ها، تا پاییز امسال تمامی جمعیت بالای ۱۸ سال کشور علیه بیماری کرونا واکسن دریافت خواهند کرد.

وی تاکید کرد که تمامی واکسن‌های موجود در شبکه‌ی بهداشت و درمان کشور رایگان است و واکسیناسیون طبق اولویت‌بندی وزارت بهداشت پولی نیست و نخواهد بود.

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از اقطاع نیوز سراسری، سیما سادات لاری اول اردیبهشت‌ماه در حاشیه‌ی نشست ستاد مقابله با کرونای مازندران بیان کرد: «در حال حاضر روند واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹ در کشور با دریافت سهم ایران از سبد جهانی کووکس سرعت گرفته است ».

وی با بیان این‌که تاکنون در مجموع ۶۲۱ هزار و ۸۲۲ دوز واکسن به ۴۸۰ هزار و ۶۴۶ نفر طی دو مرحله تزریق شده است، پیش بینی کرد که تا پنجم اردیبهشت کادر بهداشت و درمان اعم از گروه دانشجویان، دستیاران و مراکز درمانی بخش خصوصی، بیماران خاص و جانبازان بالای ۷۰ درصد واکسن کرونا را دریافت کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «کمبود واکسن کرونا یک معضل جهانی است و خوشبختانه در حال حاضر سرعت انجام واکسیناسیون در ایران افزایش یافته است».

لاری با بیان این‌که در حال حاضر واکسن برکت و پاستور وارد مرحله‌ی سوم کارآزمایی شده است، افزود: «امیدواریم تا تیرماه این دو واکسن در کشور به تولید انبوه برسد و با این روند امیدواریم در پاییز واکسیناسیون بقیه‌ی گروه‌ها انجام شود».

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین با اشاره به انعقاد قرارداد ورود ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک روسیه، گفت: «برای دریافت و تزریق این واکسن زمان خاصی قابل تخمین و پیش‌بینی نیست».

وی ادامه داد: «تمامی واکسن‌های موجود در شبکه بهداشت و درمان کشور رایگان است و واکسیناسیون طبق اولویت‌بندی وزارت بهداشت پولی نیست و نخواهد بود».

لاری افزود: «هیچ واکسنی در سبد شبکه‌ی بهداشت و درمان کشور پولی نخواهد بود و واکسیناسیون بر اساس اولویت‌بندی به طور رایگان در حال انجام است».

وی در‌باره‌ی واکسن‌هایی که توسط بخش خصوصی وارد می‌شود، اظهار کرد: «واردات واکسن توسط شرکت‌های بخش خصوصی یک تصمیم راهبردی برای سرعت‌بخشی به انجام واکسیناسیون است ولی واکسن‌های وارداتی توسط این شرکت‌ها نیز با نظارت وزارت بهداشت و بر اساس قیمت‌های مصوب توزیع خواهد شد».

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: «در حال حاضر سلامت و امنیت مردم در اولویت دولت قرار دارد و برای انجام هرچه بیشتر واکسیناسیون از تمامی ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد.». /پافراد بالای ۱۸ سال تا پاییز علیه کرونا واکسینه می‌شوندنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.