قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

افت شدید بارش در خراسان شمالی/ بارندگی ۳۹ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


افت شدید بارش در خراسان شمالی/ بارندگی ۳۹ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

علیرضا گلرخ در گفتگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: میزان بارش طی ۶ ماه نخست سال زراعی فعلی در خراسان شمالی ۸۶/۹ میلیمتر بوده که این میزان در قیاس با سال قبل ۳۹ درصد و در مقایسه با دوره آماری ۲۵ درصد کاهش یافته است.

سرپرست اداره تحقیقات هواشناسی کاربردی خراسان شمالی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم در اردیبهشت بارش‌ها بیش از نرمال و در خرداد و تیر ماه در حد نرمال باشد.

وی در ادامه به شرایط دمایی خراسان شمالی اشاره داشت و افزود: میانگین دما طی این مدت ۶/۹ درجه سانتیگراد بوده است که این عدد در قیاس با سال گذشته و دوره آماری تفاوت چندانی نداشته است.

گلرخ تصریح کرد: پیش بینی سازمان هواشناسی خراسان شمالی از سطح دما طی ماه‌های آتی، بیشتر از حد نرمال است.

سرپرست اداره تحقیقات هواشناسی کاربردی خراسان شمالی در انتها هرس درختان غیر بارده در بهار، هرس درختان هسته دار، آبیاری مزارع دیر کشت و استفاده از کود برای کشت پاییزه را از جمله اقدامات مناسب در روزهای آتی فروردین دانست و گفت: دامداران در این فرصت نسبت به تأمین خوراک دام خود تاکید داشته باشند و از چرای دام در مسیر سیلاب‌ها خودداری کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزافت شدید بارش در خراسان شمالی/ بارندگی ۳۹ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.