قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
blank

افتتاح کارخانه احیاء مستقیم شماره یک فولاد بافت باحضور رئیس جمهور – اقطاع نیوز

سورنا زمانیان در گفتگو با خبرنگار اقطاع نیوز اظهار داشت: ظرفیت کارخانه احیا مستقیم فاز اول ۸۰۰ هزار تن است که برای فاز اول ۱۲۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است که با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

وی گفت: در شرایط تحریم‌های ظالمانه و با استفاده از نیروهای جوان تحصیل‌کرده بومی و متخصصان با تجربه وطنی راه‌اندازی و بهره‌برداری فولاد بافت انجام  شده است.

زمانیان ادامه داد: فاز اول ۲۵۰ نفر اشتغال مستقیم  دارد که از این تعداد ۹۰ درصد بومی منطقه مشغول به کار شده‌اند و سایر متخصصان از با تجربه‌های صنایع کشور به‌ویژه فولاد جذب‌شده‌اند و همچنین دو هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال مولد غیرمستقیم ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت تصریح کرد: ظرفیت فاز ۲ (شامل کارخانه احیا «بریکت سازی گرم» و کارخانه گندله سازی) که کلنگ زنی آن در سفر رئیس‌جمهور انجام می‌شود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندله و ۸۰۰ هزار تن بریگت گرم است.

وی ادامه داد: فاز دو ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۵۰۰۰ نفر غیرمستقیم دارد و در فاز دو ۲۵۲ میلیون یورو سرمایه‌گذاری با فاینانس چین انجام خواهد شد و زمان اجرای کامل طرح سه سال است تا به بهره‌برداری برسد.

یعقوب حاتمی مدیر مجتمع فولاد بافت هم در این زمینه اظهار داشت: سیستم تولید آهن اسفنجی فولاد بافت با بهره‌گیری از تکنولوژی pered  به لحاظ زیست‌محیطی جزو صنایع پاک محسوب می‌شود و همچنین در زنجیره فولادی تولید آهن اسفنجی نسبت به حلقه‌های ذوب و نورد مصرف آب بسیار کمتری دارد.

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.