قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
اعلام جرم علیه مسئولانی که ترک فعل کرده اند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

اعلام جرم علیه مسئولانی که ترک فعل کرده اند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


اعلام جرم علیه مسئولانی که ترک فعل کرده اند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سید مهدی قویدل صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حاشیه نشینی یک بحران خاصی است که در اغلب جوامع دیده می‌شود و مبتنی بر بی عدالتی و تبعیض است.

وی گفت: حاشیه نشینی ناشی از چندین موضوع می‌تواند باشد که یکی از آنها کوتاهی، سهل انگاری و بی تفاوتی مسئولان است و باید به این مساله توجه داشت که بسیاری از آسیب‌های موجود در سطح جامعه به کوتاهی مسئولان برمی گردد.

قویدل غفلت مسئولان را علت برخی مشکلات و معضلات در استان کرمان دانست و ادامه داد: در قانون اساسی، سایر قوانین موضوعه و برنامه ششم توسعه به رفع تبعیض، تقسیم عادلانه ثروت و توزیع امکانات به صورت عادلانه بین همه مردم تاکید شده است. بر اساس قانون دولت مکلف است امکانات رفاهی را برای همه شهروندان ایجاد کند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان با اشاره به اینکه اینکه حاشیه نشینی در اثر مهاجرت‌های بی رویه در برهه‌ای از زمان رخ داده است، افزود: در استان کرمان طی سال‌های گذشته اقدامات و برنامه ریزی های خوبی در این خصوص انجام شده اما نیمه تمام رها شده است.

وی با اشاره به اینکه بحث مقابله با حاشیه نشینی از ابتدای امسال به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است، افزود: با بازدیدها و جلساتی که برگزار شده است تصمیمات خوبی اتخاذ شده و در اولین گام پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی قضائی در شهرک صنعتی ایجاد شده است.

قویدل با اشاره به مشکلات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی مناطق حاشیه‌ای اظهار کرد: امیدواریم در یک برنامه زمان بندی شده اقدامات خوبی در این خصوص انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه تمامی مسئولان مرتبط با بحث حاشیه نشینی در این پایگاه گرد هم جمع شده و مشکلاتی نظیر انشعابات غیرمجاز برق، آب آشامیدنی ناسالم، کوره‌های غیرمجاز، ساخت و سازهای غیرمجاز و… را مورد بررسی قرار می‌دهند.

قویدل با ابراز امیدواری در خصوص اینکه این مشکلات تا پایان امسال حل و رفع شود، افزود: در مناطق حاشیه‌ای با بحث زمین خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز مواجه هستیم.

ورود مدعی العموم به بحث حاشیه نشینی

وی بیان کرد: برابر قانون دستگاه قضائی و به ویژه دادستان به عنوان مدعی العموم با هدف پیشگیری از وقوع جرم و احقاق و حفظ حقوق عامه و حفظ حقوق بیت المال به بحث مقابله با حاشیه نشینی ورود کرده است.

قویدل با اشاره به اینکه در مناطق حاشیه‌ای با بحث زمین خواری و تصرفات و ساخت‌ها و سازهای غیرمجاز روبرو هستیم، افزود: در کنار هم گرایی که بین مسئولان برای رفع مشکلات این مناطق وجود دارد، با عوامل خلاف قانون و مقررات برخورد می‌کنیم.

وی از برخورد با ترک فعل از سوی برخی از مسئولان در زمینه مقابله با حاشیه نشینی خبر داد و افزود: کوتاهی و سهل انگاری عامدانه یا غیرعامدانه مسئولان پی گیری و اعلام جرم می‌شود و از سوی دادستان در دستور کار قرار می‌گیرد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان بیان کرد: در حال حاضر در این زمینه یک مورد اعلام جرم کرده ایم که برای دادستان ارسال شده است. مسئولان مربوطه باید در خصوص مساله تصرفات غیرقانونی به ویژه زمین خواری و تصرفات اراضی دولتی و ملی پاسخگو باشند چرا این اتفاق در اثر عدم نظارت رخ داده است.

ایجاد کمربند سبز مجدداً در دستور کار قرار گرفت

قویدل بیان کرد: در خصوص ایجاد کمربند سبز و ادامه آن به منظور پیشگیری از تصرفات بعدی جلسات متعددی برگزار کردیم و در این زمینه تقسیم کار صورت گرفته که امیدواریم با نظارت ویژه دستگاه قضائی اتفاق خوبی رخ دهد.

وی از تصرفات غیرقانونی به عنوان جرم نام برد و گفت: در این موارد دستگاه‌های متولی مانند شهرداری، شرکت‌های برق و آب و… مکلف به اعلام جرم و گزارش به دستگاه قضائی هستند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان بیان کرد: مواردی از سوی دستگاه‌های متولی و ناظر اعلام جرم شده و از سوی دستکاه های قضائی در حال پی گیری هستند.

وی عملکرد دستگاه‌های متولی در بحث اعلام جرم را در حد مطلوب و مورد انتظار ندانست و افزود: انشعابات غیرمجاز برق در اثر عدم نظارت و دقت و عدم اعلام جرم دستگاه‌های متولی در مناطق حاشیه‌ای اتفاق افتاده است.

قویدل بیان کرد: باید در کنار اقدامات حمایتی در بحث حاشیه نشینی با متخلفان برخورد قانونی داشته باشیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاعلام جرم علیه مسئولانی که ترک فعل کرده اند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.